Gestas

Pojmenovávala Škoda na přelomu století své modely po Římanech?

Fabia- Quintus Fabius
Octavia- Octavianus Augustus
Superb- Tarquinius Superbus

Nejlepší odpověď
Kepler

Fabia: nevím, ale podle římského generála to asi nebude. Fabius je prostě jméno mnoha významných osobností. Octavia – podle typu škodovky osmého v řadě (60. léta). Superb: podle luxusního předválečného typu, jinak je to z latinského základu „hrdý, pyšný“.

Další odpovědi
klumprt

Na přelomu století pojmenovávala Škoda své modely zejména po modelech z poloviny minulého století.

anonym

I kdyby, proč by to vadilo? Řím byl velmi vyspělým královstvím/stá­tem/císařstvím. Dlouho po jeho rozpadu se žádné království či země nedokázalo dostat na jeho úroveň