Avatar uživatele
Pokročilý

Pojmenování osob

Můžou si rodiče svého dítěte vybrat jméno které není v žádném kalendáři na světe ? prostě jen nějaké slovo které jim příde pro dítě jako jméno hezké ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Regulace ze zákona
Zákon výběr jména reguluje, ale naštěstí nijak drasticky. V České republice neexistují žádná povolená křestní jména nebo nepovolená křestní jména, jde pouze o to, aby někteří nepříliš zodpovědní rodičové nedávali svým dětem jména jako 'Petrys' nebo 'Čtvrtek'. Vyhláška č. 301/2000 Sb., o matrikách, §18, praví:"Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec."

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/clanky /?clname=detskajmena

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Tady je to podrobně.

http://www.babyonline.cz/…


Avatar uživatele
Zlatý

Chudák dítě. Klidně by pak mohlo kvůli nerozvážnosti rodičů celý život trpět ;-).
Ale myslím, že až tak jak popisuješ to naštěstí nejde.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.