auluk

Pojmenování osob

Můžou si rodiče svého dítěte vybrat jméno které není v žádném kalendáři na světe ? prostě jen nějaké slovo které jim příde pro dítě jako jméno hezké ?

Nejlepší odpověď
iceT

Regulace ze zákona
Zákon výběr jména reguluje, ale naštěstí nijak drasticky. V České republice neexistují žádná povolená křestní jména nebo nepovolená křestní jména, jde pouze o to, aby někteří nepříliš zodpovědní rodičové nedávali svým dětem jména jako ‚Petrys‘ nebo ‚Čtvrtek‘. Vyhláška č. 301/2000 Sb., o matrikách, §18, praví:„Zapsána mohou být dvě jména, která nesmí být stejná; dítěti, které není občanem a jehož rodiče nemají státní občanství České republiky, lze zapsat více jmen. Zápis jmen zkomolených, zdrobnělých nebo domáckých nelze připustit. Rovněž není přípustné, aby osobě mužského pohlaví bylo dáno jméno ženské a naopak, aby jako jméno bylo dáno dítěti jméno neosobní (tj. označení věcí, dnů apod.), anebo jméno, které má žijící sourozenec.“

Zdroj: http://krestni-jmena.cz/clan­ky/?clname=det­skajmena

Další odpovědi
tom004

Tady je to podrobně.

http://www.ba­byonline.cz/ma­minka/jmena-deti/jmena-deti-dle-dr-knappove

www

Chudák dítě. Klidně by pak mohlo kvůli nerozvážnosti rodičů celý život trpět 😉.
Ale myslím, že až tak jak popisuješ to naštěstí nejde.