Pojistka pro rucitele?

Existuje nejaka pojistka at uz pres pojistovnu nebo formou smlouvy mezi rucitelem a mezi clovekem ktery si pucuje pres toho rucitele? Kdyz se stane ze ten ktery si pujcil nebude schopen splacet nebo odjede ze zeme, tak jestli je nejaka ochrana pro toho co si za nej rucil?

Odpovědi
Sůwa

Pro věřitele je právě pojistkou ten ručitel, který v případě, že dlužník nesplácí, splácí dluh za něj. To by musel být nějaký ručitel ručitele a to nejspíš není. Je důležité si moc dobře rozmyslet, komu ručit, někdy zklamou i ti nejbližší.

Drap

Jediná pojistka pro ručitele je – nedělat ručitele.