mikik

POJISTKA NA ÚRAZ?

Jsem pojištěný u ČSOB .Stal se mě malý úraz.A nevím jak se to proplácí.Mělo by to být po osmi dnech.Nevím jestli to je propláceno od začátku úrazu nebo až po uplynutí 8 dnů?
Za odpovědi předem děkuji.

Nejlepší odpověď
mosoj

Na pojišťovně to určitě vědí. Stejně jim to musíš nahlásit.

Další odpovědi
venkovan

Až budeš úraz hlásit, zeptej se, zda se ti třeba potom nesníží spoření či jiné benifity které pojišťovny nabízejí. Někdy je lepší malý úraz raději si nenechat proplatit.
Ověř si to, každá pojistka je jiná.

ARIS

Pokud je v pojistných podmínkách uvedeno, že se denní odškodné plní až od 8. dne, znamená to, že se musí s úrazem marodit 8 a více dnů. A pak by tam mělo být uvedeno, že se vyplácí zpětně, to znamená od prvního dne kdy se úraz stal. Jde i o to o jaký úraz jde a zda jej pojišťovna nemá v tzv. výluce. To by pak neplatila nic.
Doporučuji standartní postup, zprávu od lékaře a žádost o pojistné plnění poslat na pojišťovnu. Detaily řeknou v pojišťovně a nebo finanční poradce.

Zdroj: www.smsporadce­.ic.cz