Honza2

pojištění domácnosti – ukradené kolo z kočárkárny

Známému ukradli kolo ze společné kočárkárny v domě. Bydlí v pronájmu, byt není jeho, ale pronajímatel má vedené pojištění domácnosti. Je možné tuto pojistku čerpat, nebo má nájemce smůlu a na jeho věci se pojistka nevztahuje?

Odpovědi
baghira

Jedná se o věci, které pojištěnci (pronajimateli) nepatří ani za ně nenese odpovědnost. Takže podle mého – smůla. Můžeš si prostudovat přesné znění smlouvy, ale podle mě to nebude mít význam.

tau

Podle mě nelze – kolo bylo ukradeno z místnosti, kam mají přístup další lidé. Sice bylo uzamčeno, ale ve společných prostorech a na toto podle mě uplatnit pojistka nelze…