ten který je

Pojištění a připojištění zaměstnance

Dobrý večer,nevíte prosím když jsem vyslán zaměstnavatelem do ciziny – jedná se o členský stát EU k výkonu práce zda je v mém zájmu se připojistit proti úrazu či úhradě za lékařské ošetření?Jsem u VZP a mám Evropský průkaz zdravotního pojištění.Stačí tento průkaz nebo se musím ještě připojistit?Děkuji.

Nejlepší odpověď
Katak

Dobrý večer.
Určitě je ve Vašem zájmu se pojistit pro pobyt v zahraničí.
Evropský průkaz je pouze k tomu, že Vás ošetří, ale zaplatit to budete muset Vy.
Mimo jiné je v takovém pojišťění zahrnuta také přeprava do nemocnice v ČR.
Pojištění můžete uzavřít buďto přímo na VZP, nebo na kterékoliv pojišťovně např. Česká pojišťovna, ČSOB, atd. Já osobně bych volila Českou, ta má na českém trhu nejkvalitnější pojištění do zahraničí a také Vám k tomu nabídnou i různé alternativy např. úrazové pojištění.