Moto-vidlo

Pojištění

Zdravím, ráda bych věděla jestli je v zaměstnání s minimání výší platu 5,5tis.čistého zaměstnavatelem placené zdrav.a soc.pojištění aspoň o něco vyšší než platili za mě na prac.úřadě?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ano, ale u zdravotního pojištění ještě navíc přispíváš ty víc, jelikož 5,5 čistého je méně než minimální mzda.
Zaměstnavatel odvede z částky kterou ti dá na výplatu (myslím) 9% a ty 4,5%-pozor z hrubého! a z rozdílu, který zbývá do minimální mzdy ti srazí částku 13,5%.
U sociálního pojištění je to (myslím) 8% z hrubé mzdy co ti srazí.
Ale odpověď zní ano.