gundhii

Pojem „Nemovitost k bydlení“ vs. „Rekreační chalupa (objekt)“

… je to nemovitost prakticky užívaná jako rekreační objekt. V KN je však uvedeno „k bydlení“ nikoliv r. ch.

OTÁZKA:

1/2) Je možné se beztrestně odkázat na výraz „k bydlení“ v KN a při případných st. úpravách (vč. montáže) uplatnit nižší sazbu DPH ?

2/2) Je možné (opět s odkazem na KN) zažádat o lepší tarif u (případně i u nového)do­davatele elektřiny ?

Odpovědi
Drap

Ano lze. Dodavatelé elektřiny však většinou u trvale neobydlených nemovitostí dávají stejnou sazbu jako u rekreačních chalup.

anonym

Záleží jak to bylo zkolaudováno. Rozdělení http://www.pavlat-znalec.cz/inves­ting/stpr/stpr/­stpr06.html
El. sazbu lze změnit.