škubánek

Pojem HNUTÍ

Potřebovala bych poradit pojem hnutí, knížku doma nemám takovou abych to našla a na internetu jsem našla jen sociální hnutí ale to není ono. Prosím Poradte 🙂 Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
arygnoc

hnutie
● pohyb.
● (knižne) pohnutie, vzrušenie, emócia.
● organizované hromadné úsilie o uskutočnenie nejakej myšlienky.
● myšlienkový, politický ap. smer. hnutia

české významy budú totožné.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=hnu­tie

Další odpovědi
Drap

Hnutí je spolčení a jistá aktivita určité skupiny občanů za stanoveným cílem. Pokud se ovšem nejedná o hnutí mysli jednotlivce.