Nerevarin

Pojede tento externí disk i na USB 2.0 bez nutnosti dokoupit kabel?

Hloupý dotaz. Na stránkách se píše, že disk je zpětně kompatibilní s USB 2.0, ale nemůžu nikde najít, jestli k tomu musím dokoupit klasický USB 2.0 kabel, nebo už je v balení. Anebo je ten kabel stejný pro 3.0 i 2.0?

http://www.al­za.cz/western-digital-2-5-elements-portable-1000gb-cerny-d433997.htm#popis

Díky.

Nejlepší odpověď
anonym

Není potřeba žádný další kabel, kabel pro USB 3 funguje i na USB 2…
😉

Další odpovědi
Rohlik

Kabel je již v balení.

mosoj

Já tvrdím že žádný kabel v balení není.
Pokud nemáš na počítači USB 3 stačí kabel na USB 2 a je zbytečné kabel na USB 3 kupovat. Pokud na počítači máš USB 3 je dobré využít přenosové rychlosti USB 3 a kabel na USB 3 koupit.

cochee

Tvůj link vede na Alzu. Alza vede u každého produktu možnost jej ohodnotit, tak i tento disk. Když se na ta hodnocení podíváš, tak mezi prvními (v tento okamžik třetí) je hodnocení, kde zákazník žehrá na příliš krátký propojovací kabel, tutéž výtku má další hodnotící z 26. 7. 2013 – takže kablík v balení je.

arygnoc

príliš krátke káble majú všetky externé HDD.
je to preto, lebo práve v kábli nastáva najväčšia strata prenosovej rýchlosti.

cochee

A protože jde o disk kompatibilní s USB 3, taktéž i ten dodávaný kabel bude vyhovující normě USB 3.0 .