kohouticeoh

pohyblivá čéška

dobrý den, už od 6. třídy mám problém s levým a nýsledně pravým kolenem. doktoři se sodli, že mám vrozenou pohyblivou čéšku, utíká mi do vnější strany kolene. dostala jsem ortézy, ale někdy i ony mi to neudržely. tak jsem nosila 2 na sobě. Ted' už se mi asi rok nic nestalo (t'uk t'uk) a všicni mi říkají, at' už je sundám. (hraju extraligu juniorek ve volejbale, 2× denně trenink, orezy nosím jen na treninky a zápasy) Ale já pořád nevěřím, stále si nejsem jistá, že to bude ok.. někdy mne i kolena bolí, ale doktor mi řekl, že je to normální při mém problému. nejvíc bolí mezi zápasy(hodina nic nedělání), kdy mi kolena stuhnou a pak už je to bolestné rozhýbávat… nemátě někdo nějakou zkušenost či nápad, jak se zbavit bolesti a překonat strach? Děkuju za odpověd' 🙂 (je mi 16)

Nejlepší odpověď
Pájo

Je to můj subjektivní názor, ale pokud jsi měla takové komplikace s kolenama, ortézy bych úplně nesundával (snad jen v té době mezi zápasy). Spíš se podívej po nějakých hodně dobrých kolenních ortézách a co možná nejvíce pohodlných… protože dvě ortézy na sobě (na jednom koleni) jsou ale asi zase moc.
Názor.

Další odpovědi
briketka10

toto onemocnění kolene se nazývá chondromalacie čéšky trpím jím po úrazu a již 3× jsem byla na operaci levého kolene ve 20 letech jsem upadla na hořák v práci, potom na hranu schodu..
nyní již mám artrozu 1.stupně
viz článek:
http://www.pa­sa.cz/stranka/17/ko­leno/
Doplňuji:
poradila bych Ti najdi si jiného lékaře ortopeda specialistu pro sportovce, protože to vypadá na dědičné onemocnění, vyšetření a kvalitní rehabilitaci