tvtomasa

Pohané o postižených

Co si Pohané v dnešní době myslí o postižených lidech?
Vzali by do svého spolku lehce postiženého, který na tom není tak špatně jako ostatní? Myslím tím lidi na vozíku, chromé atd.
Vzali by lidi kteří trpí například Dmo, který může chodit, mluvit a má docela sílu? Sice třeba nezvládá to co zdravý lidé, ale není úplně neschopný.
Doplňuji:
Pohané věří v předkřesťanské bohy. Např. Slovani, Germáni atd.

Nejlepší odpověď
badisko

Mas zvastni informace o pohanech ..tak Pohan je obecny nazev pro nekoho kdo se venuje nabozenstvi zeme a prirody…:D…a vzali by ho mezi sebe pokud o pohanech (keltech ) neco malo vis nemuzes rict takovou pakarnu.....lol…Slo­vane Germani …atd jsou pohanske smery …stejne jako Gaelska tradice vetsinou se ji oznacuji ..Skoti a Irove …pak obecne keltska tradice ta se pripisuje pohanum keltske Galii-zapadni a severni Anglii…Irsku…Skot­sku ..ostrove Man..Bretani …atd trochu si pletes pojmy z dojmy …co by jsme si o nich tak asi meli myslet .?…uplne to same co normalni clovek …nemocny nebo postizeny clovek nenohl byt kralem ..a valecnikem…ale mohl normalne fungovat …
Doplňuji:
nejelpsi bude kdyz si sezenes misto tech tvejch sci-fi nebo co to ctes ..nejake knihy o techto vecech tak treba ..The Book of kelts…The 33 Triads sepsanych v 9 stoleti..The black Book of Caermarthen..The yellow Book of Ferns.. The Book of fermoy…atd …sledovat dila od …Roberta Burnse ..Roary kennedy Smith..Wiliam Butler Yeats…Edain Mcoy…Michael Scott a dalsi …pak budes mit solidni zaklad a pak se ptej na hlouposti …oki…

Další odpovědi
Drap

Koho myslíš pohany ? Kdo to podle tebe je? Ti co mají jiné vyznání, nebo nevěřící ?

Calimë

Tak když to vezmeme z pohledu křesťanů (i když se ke křesťanství nevěnuji [Thor má rozhodně lépe vypracované svaly :D]), pohan je kdokoli ne-křesťan. A myslím si, že takový indián může pomáhat stejně jako papež a nepotřebuje k tomu ani zlaté serepetičky, které když spadnou, zabijí lidi stojící pod balkonem :D

anonym

Já se pokládám za agnostičku.
cs.wikipedia.or­g/wiki/Agnosti­cismus

badisko

for Drap …neverici je ateista …a ten kdo veri ve stare bohy tedy vicero bohu je panteista a tedy keltske pohanstvi je panteisticke…nekdy ho mylne nekteri oznacuji za Polyteismus …To je sice vyra v mnoho bozstev ale kazdy z nich ma sve panstvi a sve zajmy take nemusi mit mezi sebou zadny duchovni ci rodiny vztah …a polyteismus neuznava jediny zdroj nebo silu tvoreni …:D..taky v tom mas krapet gulas …