martyuno

Podvodný internetový obchod…eshopto­pik.cz…POZOR na ně !

minulou neděli jsem si v tomto obchodu vybral fotoaparát,všechno probíhalo standardně,ko­munikace fungovala i během víkendu,vlastně kdykoliv jsem napsal dotaz během chvilky jsem měl odpověď,ani ve snu mě nenapadlo že svoje peníze vyhazuju z okna.Došlo mi to až včera po 5-ti dnech od transakce,první tři dny mi dotyčný psal,že čekají na mojí platbu,pak okamžitě zboží odesílají,ale zjistil jsem si že peníze už má dávno na účtu…to ho nejspíš i vede k tomu aby přestal komunikovat atd…Proč vlastně píšu…jelikož nekradu,skoro 4000,–Kč jim neodpustím,proto prosím o radu jak na ně,dnes jsem byl jen tak informativně na Policii,moc ale nevěřím že policajti něco vyřeší.Máte někdo stejnou zkušenost s placením po internetu a jak jste to řešili dál.Jinak není měsíc abych něco nekoupil na internetu,ale poprvé se mnou někdo takhle vyběhl…Předem díky za tipy a radu jak se domoci svých peněz zpět

Nejlepší odpověď
Bedy

Podejte hromadnou žalobu na ten eshop, jestliže máte pocit, že je orkadených více.
Vizte: http://www.hro­madnezaloby.cz/

Další odpovědi
brillant

Platba předem se tu mnohokrát řešila, používejte vyhledávání.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=platba%20p%C5%99­edem

bolak

Jenom rada pro příště, abys hledal již ověřené obchody.

Třeba na Heurece je máš seřazený většinou podle doporučených, ty bývají vždy nahoře > http://digitalni-fotoaparaty.he­ureka.cz/nikon-d3100/. Všimni si že vlevo je u každého obchodu počet recenzí a pod tím průměrný počet hvězdiček, kolik obchodu recenzenti udělili, takže pokud bude mít obchod 10.000 recenzí a průměr 4 z 5 a nebo víc, tak je to tutovka a to zboží ti nejenom že dojde, ale dorazí i čase jak bylo naplánováno.

A kdybys chtěl mít stoprocentní jistotu, tak můžeš koupit zboží né z obchodu ale přímo z heuréky, za sice možná o trochu dráže než bys koupil v tom nejlevnějším obchodu, ale zase máš jistotu že ti opravdu dorazí, protože jakejkoliv problém se zbožím bude řešit heureka pošle až dorazí jim, tak ti ho pošlou.

A kdybys nevěřil vůbec nikomu :), tak si to můžeš nechat poslat na dobírku. Tak to dělám já, protože nehodlám riskovat zboží za 20.000,– kvůli nějakejm 15 korunám.

…ale i tak ti můžou v krabici poslat místo profesionálního fotoaparátu jen šišku chleba v bublinkový fólii, takže nic není stoprocentní :)

marci1

Je to smutné, že existují takoví „obchodníci“. Nejlepší rada pro příště : Nikdy neplatit předem.

anonym

Policie ti snad poradila. Čyřtisícový podvod není na soudní řízení, to se vás musí najít víc.
Zkus ale napsat do televize, zda by to některý program nevyužil pro varování ostatních naivních zákazníků (tohle nechápej jako urážku, vím co dnešní podovodníci umí a mnohdy je problém je včas odhalit). Možná by se potom těch podvedených našlo více a žaloba by už za to stála.