msi

Podvodník na bazos.cz , škoda do 500,–

Na bazoš.cz jsem prodal knizku.. hodnota do 500,–
Poslal jsem ji a i přesto, že mi pán psal, že peníze poslal tak nic… psal ze je poslal znovu a take nic… vecne dohady byli, ale porad nic neprislo… po zadani emailu na google… vyjelo ze je to podvovník, neplatí za nic a posíla neoc jineho nez lidi kupují… nevíte jestli je k něčemu podat trestní oznámení kdyz castka nepresahuje ani 500,– ?
A pán odemě bydlí přes celou republiku… nepojedu za nim, adresu jeho znám, snazil jsem se obvolávat i jeho sousedy, ale marne jsem hledal na netu. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Funna

sám nic nezmůžeš, 500 je jen přestupek…to byste museli všichni co je okradl podat hromadnou žalobu…a protože většině to nestojí tech „pár korun“ za oplétačky se soudem, tak mu to nejspíš bude procházet dál…tvá jediná možnost oslovit ostatní, nebo založit nějakou stránku, kde budeš ostatní varovat a vyzívat je, ať se k tobě připojí…
Doplňuji:
fuj…samozřejmě vyzývat

Další odpovědi
Reezo

Pokud je to do 5000,– Kč tak se jedná o přestupek, který se řeší většinou policií na místě nebo v přestupkové komisi… Pokud by jste dal dohromady lidi, kterým tato osoba způsobila škodu v hodnotě nad 5000,– Kč, tak lze tohoto člověka trestně stíhat. Také bude třeba dokázat, že vás tato osoba poškodila.

Lamalam

Je možné, že na takového vykuka už je podaná hromadná žaloba., tak se přidej.

ahold

Oznam ho provozovateli stránek jako podvodníka a dolož to svým zjištěním. Měl by ho zablokovat.
A dále viz: Funna a Reezo