ahold

Podstoupil jste někdo biopsii ze štítné žlázy?

Co si pod tím představit?

Nejlepší odpověď
SengSS

Jojo znám , je to že vám zavedou nitrožilní kanilu ( tu silnější asi 4× tlusčí než normální jehla ) do krku při kterém vám odeberou vzorek tkáně , zákrok je asi na 2 minuty v případě že nebude žádat lokální anestézii při které by jste to neucítila ale jelikož je kůže na krku dost tenká tak to nebolí jen je to dosti nepříjemné jelikož nesmíte v tu chvíli kdy se provádí zákrok polknout jinak by jste si mohla navodit vnitřní lehčí zranění ( hrtan , průdušnici ) typu říznutí škrábnutí , neteče při tom krev ani vás to něják poté neomezí , jen je to hold dosti nepříjemné jak na to nevidíte a doktor/ka tam šťourá protože musí najít přesné místo odběru tak vám pomocí ultrazvuku vyhledává to správné místo , je vhodné tak prý chodit v doprovodu další osoby ( do 18 je to dokonce povinné ) jelikož se prý lidem často potom udělá špatně a mohl by omdlít ale to by vás doktor měl upozornit …

BTW : Kolik ti je ? , a kam půjdeš na tu BSii… ??…

Další odpovědi
cochee

Biopsie je vždy odběr vzorku, tzn. pravděpodobně to bude napíchnutí nějakou tlustší jehlou; pokud nejde tkáň jednoduše nasát, tak možná se tou jehlou prostrčí nějaké tenké udělátko na „uždibnutí“ kousíčku. (Vlastní zkušenost ale nemám.)

ahold

SengSS
Je mi 40 a jdu do Vinohradské nem. v Praze. Má to souvislost s tím výkonem?