Terka88

Podstavec Sochy Svobody v USA.

Z jakého je materiálu a jaký je jeho účel?

Doplňuji:
Jak vypadá její tělo, a oděv?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Socha Svobody byla zkonstruována v Paříži a tam byla 4. července 1884 oficiálně předána americkému velvyslanci jako dar francouzského národa Američanům. Byla rozložena na kusy a transportována lodí do New Yorku. Tady byla postavena na těžký podstavec, který Američané zkonstruovali na ostrově Bedloe’s Island (nyní Liberty Island). Sokl navrhl americký architekt Richard Morris Hunt a je vysoký 47 metrů. Samotná socha je vysoká 46 metrů, vrchol pochodně se nachází tedy 93 metrů nad zemí. Váží 205 tun, obvod měří 10,60 metrů a má 91 centimetrů široká ústa. Pravá paže, držící pochodeň, je dlouhá 12,80 metrů – jen ukazováček je dlouhý 2,40 metrů. U nohou má rozťatá pouta tyranie. V levé ruce drží desky reprezentující vyhlášení nezávislosti. I její koruna se sedmi paprsky je symbolem svobody, kterou má vyzařovat přes sedm moří do sedmi kontinentů.

USA, Empire State Building V podstavci sochy Svobody je muzeum dějin přistěhovalectví do Ameriky, které bylo otevřeno v roce 1972. Jsou tu ukázány dějiny od předků Indiánů, kteří pronikli do neprobádaného světadílu z Asie, až po masovou imigraci v tomto století. Každá skupina přistěhovalců je charakterizována pomocí audiovizuálních prostředků, modelů, fotografií, kreseb, kostýmů a uměleckých děl. čti v odkazu
http://provaz­nik.webz.cz/sto­ry/story126.php
Doplňuji:
Socha představuje mladou ženu v římském oděvu s pochodní ve zdvižené ruce. U nohou jí leží přetržené řetězy otroctví. Kniha v levé ruce s nápisem 4. července 1776 připomíná deklaraci nezávislosti Spojených států a pochodeň v pravé ruce svítí na cestu svobodě. Sedm trnů v koruně ukazuje přes sedm moří do sedmi kontinentů. Celý název zní: „Socha Svobody osvěcující svět“.

V době vzniku byla socha hnědá – měděné pláty ztemněly vlivy počasí při její stavbě v Paříži. Za dalších 20 let získala svou zelenou patinu. Nyní ji před další korozí chrání teflon.

zde ještě něco o soše http://cestova­ni.idnes.cz/ko­runa-sochy-svobody-se-otevira-poprve-od-11-zari-prohlednete-si-unikatni-schodiste-geo-/kolem-sveta.aspx?c=A090702­_152203_igsvet_tom

Další odpovědi
anonym

železobeton, autor je Eiffel

vlk samotař

Vepište odpověď…http://c­s.wikipedia.or­g/wiki/Socha_Svo­body
Doplňuji:
http://youtube­.zex.cz/index­.php?id=ukaz&co=6If­CnbQPHZY&title=Socha Svobody

Funna

Je z kameniva je „americký“…na rozdíl od sochy, která je vyrobená ve Francii…podstavci s je muzeum dějin přistěhovalectví do Ameriky, které bylo otevřeno v roce 1972…je zde také vyhlídka ze které se pokračuje po schodišti dál do samotné sochy…