dudu

podstata času

astrofyzikové pracují se hmotou, prostorem a časem. Základem vesmíru /zdá se/ je energie. Je tedy energie i podstatou času a podstatou vesmíru energetický hologram?
Doplňuji:
mám na mysli informaci, které příliš nerozumím a sice, že čas lze ovlivnit gravitací a snad i zastavit. Tehdy se údajně změní ve hmotu a hmota je přece energie. Ale jsem z toho kalso jelen, stejně jako nedávného sdělení vědců, že bude možné v docela blízké budoucnosti cestovat několikanásobnou rychlostí světla.

Nejlepší odpověď
anonym

Příteli-těžká,přetěžká věc.
Někdy! je třeba,(nevím,jestli to je něčemu),vzpomenout na ten prostý fakt,(že-není to zas až tak dlouho-mizerných 400 let),co lidé VĚDĚLI!!!, že Země je placatá a Slunce ji
obíhá. Tím bych chtěl nesměle říct,že energie, hmota,čas, jsou-domnívám se následky,důsledky něčeho,čemu lidské bytosti
říkají,mají pro to jméno-myšlenka.Úvaha.Plán-dejme tomu.Netuším,jestli Boží.Nevím,jestli něco takového vůbec existuje.Myslím „tu bytost“ Ale!!!! koho to napadlo?Proč?JAK tohle vzniklo? A ono to opravdu je. Jinak bych nemohl psát tyhle bláboly.

Další odpovědi
mojitek

Cas nepocitejte,to je jen subjektivni pocit nas lidi. A obecna teorie relativity ma i sve trhliny,deji se totiz urcite pochody,ktere by se dle teto teorie nemely ani naznakem dít.Mimojine jsou castice(dle vypoctu vedcu),pro ktere rychlost svetla je ta nejminimalnejsi rychlost aby nezanikly.Vyzkumy celkove jsou jeste na uplnem pocatku a nase poznatky o podstate vesmiru,zivota…,atd jsou zatim temer nulove.

Fermi

Prostor můžeme popsat pomocí čtyř rozměrů. Tří prostorových (výška, délka a šířka) a jedním časovým. Tento popis vychází teorie relativity. Mluvíte pravděpodobně o temné energii. Tato energie je pokládána za vlastnost časoprostoru, ale o její podstatě se neví prakticky nic. Jestli vás problematika zajímá, velmi podrobně je rozepsána v následujícím odkazu. Případně si vyhledejte informace o bránové teorii.
Doplňuji:
V gravitačním poli opravdu plyne pro pozorovatele čas pomaleji. Čas plyne jinak i pro pozorovatele pohybujícího se velkou rychlostí (dilatace času). Gravitační působení může ve svém důsledku čas pro pozorovatele i zastavit. Tak silné gravitační působení by ale žádný pozorovatel nepřežil – rozdrolil by se na elementární částice. Čas v žádném případě nelze změnit na hmotu. Žádná fyzikální teorie to neumožňuje ani nepředpokládá.

Cestování rychlostí světla je hudbou vzdálené budoucnosti. Obecná teorie relativity ale nedovoluje hmotným tělesům této rychlosti dosáhnout – pouze se k ní přiblížit. Překročení rychlosti světla je v rozporu s touto teorií (mimochodem nejlepší fyzikální teorií, kterou zatím máme). Existuje jistá „slepá ulička“, a to částice tachyon. Ve vědeckém světě je však tato částice považována za neexistující. To nebrání různým podvodníkům prodávat předražené „tachyonizované“ výrobky. Ale to již nemá nic společného s fyzikou.

Zdroj: www.aldebaran.cz/