Podpůrné látky při cvičení.

Dobrý den,

zajímal by mě názor, co si myslíte o steroidech a jiných podpůrných látkách při cvičení. Rád bych názor někoho, kdo s tím má osobní zkušenosti. Na internetu je mnoho informací, pro mně žádná užitečná.
Je to účinné? Za jak dlouho se dostaví první viditelné účinky? Jaké jsou následky? Jaká je výdrž formy těla?

Děkuji za smysluplné a logické odpovědi.

Nejlepší odpověď
casey

zalezi, co vlastne mas na mysli.
anabolicke steroidy, ktere zneuzivali kulturiste drive, jsou latky u nas zakazane a nikdo je neprodava. Nektere preparaty obsahujici steroidy jsou na predpis, uzivaji se pri leceni po urazech atd. Jejich uzivani je nebezpecne, prevazne poskozuje jatra. Predpokladam, ze s nimi nikdo osobni zkusenost nema a jestli ano, tak to verejne neprizna.

Podpurne preparaty, ktere jsou ve volnem prodeji neni problem uzivat.

proteinove doplnky muzes uzivat denne v zavislosti na mnozstvi prijmu bilkovin ze stravy, telu nijak neskodi (jsou to vlastne bilkoviny v prasku).

aminokyseliny – tez vhodne pro denni uziti, je to latka telu vlastni, ktera ochranuje svaly pri dlouhodovem cviceni.

kreatin – latka, ktera byla objevena pomerne nedavno, je tez telu vlastni, uziva se vzdy baleni jako jednorazova kura, mela by nasledovat priblizne stejne dlouha pauza. Ta pauza neni proto, jak si mnozi mysli, ze to telu neprospiva, tak, aby se cistli, ale proto, ze narazove davky maji vetsi anabilicky efekt (jinak minimalni davku kreatinu mame v tele vsichni). Doporucuje se az po nejake dobe cviceni (od pul roku vice)

a nejvetsi kalibr jsou latky typu Tribulus, nebo Nitrix. Jsou to anabolicke latky (anabolicky proces je rustovy proces, tj. kazda latka, ktera rust podporuje je vlastne anabolicka, i treba rizek. Clovek obecne anabolika spojuje se steroidy, ale to je chyba).
Velky vyber techto produktu je napr. zde:
http://obchod­.ronnie.cz/ana­bolizery
narozdil od produktu vyse s kterymi mam zkusenost a proteinovy kokteil na zaver cviceni si snad da drtiva vetsina cicencu v posilovne, s posledne jmenovanymi zkusenost nemam.
Ovsem doporucuji se az po nejake dobe intenzivniho cviceni. (mysleno min. rok). U kazdeho produktu v obchodu dle odkazu je poradna, kde uz je mnozstvi dotazu, ktere polozili uzivatele drive, pripadne muzete polozit novy. Na dotazy odpovidaji treneri kulturistiky a fitness a jestlize nejaka kombinace preparatu je zbytecna, oni to napisi. Zatim jsem se nesetkal s pristupem, chceme prodat, ladujte to do sebe horem dolem.

Obecne plati, pokud jsi stihly a mas problem s pribiranim vahy, po cviceni sacharidovy pripravek, pokud potrebujes spis prebudovat tuk na svaly proteinovy.

Ucinne to je a za jak dlouho se efekt dostavi nikdo predem nerekne, je to velice individualni a kazdy ma pro rust jine predpoklady. Zalezi na intenzite cviceni, odpocinku a stravy, pricemz se uvadi, ze pouze 30% uspechu je cviceni, 20% odpocinek a 50% strava.
Jestlize si po cviceni pujdes dat parek v rohliku, nebo hamburger, nikdy to nebude fungovat.

Dotazu na ruzne potravinove doplnky je tady vice, tak jsem takhle krasne rozepsal:-))

Další odpovědi
Děda Louda

Já místo látky používám hůl. Nezklame.

kablik

smysluplně a logicky by možná mohl odpovědět, ale asi nebude chtít,ARNOLD, spojení na něj ale nemám…