luci5

Podprsenka nebo ne?

Ahoj v poslední době mě nějak chytla ta myšlenka jestli je vůbec dobré nosit podprsenku. Někde říkají že by se měla u někoho nosit i v noci a někde zase že to akorát napomáhá „lívancům“ a neměla by se nosit vůbec. Tak co si o tom myslíte vy? nosit či nenosit? Budu mít kvůli podprsence dřív věšáky a nebo je to jen blud? :D
Doplňuji:
Právě toto jsem taky četla a … nějak jste se tu nepohodli … odpovědi jsou růůzné :D tak co? :D

Nejlepší odpověď
iceT

Pokud máš malá a menší prsa,tak podprsenku nosit nemusíš.Na noc už vůbec ne.Záleží jak se sama cítíš.Pokud má žena prsa větší tak je podprsenka na denní nošení vhodná určitě,jako podpora,protože pak prsa mohou i bolet,ale je dobré mít opravdu kvalitu,jinak špatně zvolená podprsenka spíš uškodí. Já tuhle část oblečení moc ráda nenosím,jen tehdy když někam jdu.
Doplňuji:
Podprsenka na noc nee,ani když máš větší prsa.Podprsenka přes den bez ohledu na velikosti poprsí je jen tvoje volba.Chceš-li nosit nos,nechceš-li nosit nenos.Já se rozhodla nenosit a zvykla jsem si,mamce se to sice nelíbí,ale zase tak velká prsa nemám,abych podprdu musela nosit.Kdysi jsem v ní i spávala,ale nespalo se mi dobře.

Další odpovědi
Pájo

U větších prsou je určitě vždy na místě kvalitní podprsenka. Základem je však podprsenka dobře tvarovaná, z příjemných materiálů a vhodně zvolená velikost (nejen velikost košíčků, ale také správný obvod hrudníku). Přes den je vhodné nosit pevnější podprsenky s kosticemi, na větší poprsí s sirokými ramínky (nezařezávají se tolik na ramenou). Na noc je pak vhodná podprsenka bez kostic. Čím větší prsa jsou, tím je to větší zátěž pro kůži (vznikají strie, prsa povadají, gravitace vítězí).

Sportovní podprsenky jsou další kategorií – jsou ještě pevnější (než ty pro běžné nošení), prodyšné, bez kostic, umožňují uchycení snímače sporttesteru – udrží prsa v klidu a ve správné poloze i při dynamickém pohybu (běh, výskoky…).

Pokud jsou prsa opravdu malá, tzn. jejich váha je nedeformuje, je podprsenka zbytečná, nepodpírá je, jen zakrývá.

Na větší prsa podprsenka i na noc.. ano! Ale volnější, bez kostic.

Danča84

Záleží na velikosti prsů, pokud máš malá prsa (A,B), bez podprsenky se čas od času obejdeš, třeba pod některé střihy svršků se prostě nevejde, tak to neřeš. Větší prsa by měly mít oporu v KVALITNÍ podprsence – vybírej v obchodě se spodním prádlem kde Ti zkušená prodavačka dokáže poradit, ne u vietnamců. Ať už máš velikost jakoukoliv, určitě podprsenka prsa nevytahuje, naopak bez opory se prsa vytáhnou a deformují dříve. Ale na noc jí nenos, tkáň si potřebuje odpočinout, uvolnit a kůže lépe dýchá.

marci1

Také jsem nedávnou četla, že je lépe podprsenky nenosit. Zastávám názor, že podprsenku na noc rozhodně ne a přes den spíše sportovní, které jsou pohodlnější. Pokud podprsenka způsobuje pocit nepohodlí, tlačí, způsobuje otlaky, tak není správně zvolena. V prsou nemůže proudit lymfa.
http://www.mi­ria.cz/blog/ko­mentare/podprsen­ka-ano-ci-ne
Doplňuji:
Musíš si z toho vybrat. Názory odborníků i nás laiků se různí. Musí to vyhovovat Tobě. Vyzkoušej si to s podprsenkou i bez ní a uvidíš.:-)
http://www.ilo­velingerie.cz/spod­ni-pradlo/zajima­vosti/111-proc-neni-nutne-nosit-podprsenku

zjentek

kdo nosí nadmíru dlouho krční límec, neunese si potom vlastní hlavu. Kdo nosí dlouho bederní pás, bez něj pak pro samé bolesti při chůzi nemůže ani stát. Z toho mi tak nějak logicky vyplývá, že často podpíraná prsa změknou. Jinak, moc velká prsa teda nemám, takže nevím, vycházím jen z logiky ,)

TominkaFuky

Dobrý den, chci se zeptat… Mám poměrně velká prsa a taky chci nosit oblečení, pod které se podprsenka nenosí. Bohužel, samodržící podrsenky pro má prsa nejsou. Našla jsem si pásky boobietapes. Tak by mě zajímaly zkušenosti. Moc děkuji.

Vercule

Ty https://www.my­boobee.com/ jsou senzačí. Já je mám moc ráda. Jen mě mrzí, že jsem je neobjevila dřív, no :( Ale je to skvělý pomocník, prsa dělají dokonalá!

Eva Studená

Já podprsenku nosím docela často. V drtivé většině případů ale nosím podprsenky bezešvé https://www.in­timidea.cz/pod­prsenky/ Jsou neuvěřitelně pohodlné :)

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.