Podporujete EU?

Já bych byl nejradši, kdybychom už v EU nebyli. Zruší nám pomazánkové máslo, za zabijačku chtějí 300k kč pokutu, pošlou nám sem americkou armádu na ukázku, ale stejně se bojí Ruska(což je asi v rámci NATO ale ono to vyjde nastejno).
Nechci být na stejné lodi s Francouzi, vpustí si do země muslimáky, zakážou protimuslimské filmy, zregulují minimální váhu modelek. Kdo by chtěl mít něco společného s takovými idioty?
Místo toho aby řešili zásadní otázky, budou raději řešit vznik společné evropské armády, i přesto, že všichni ví, jak to dopadne (vznik není legislativou určitých států možný, fungují ale společné jednotky-není důvod nic měnit).
Doplňuji:
Čeněk Modrý: Stejně tak jako Kolumbus, a jak je teď slavný.

Nejlepší odpověď
Nazdar Bazar

Pomazánkové máslo nám nikdo neruší, jenom se nemůže nazývat máslo, když to máslo není. Namažte si to klidně na chleba a říkejte tomu dál pomazánkové máslo, to vám nikdo nezakáže. A taky si k tomu můžete dát český rum, který vlastně rumem není. Ale Tuzemáček je veselý název. Co je naše české, to je přece hezké.

Další odpovědi
zzzlatokopka

EU tak jak funguje posledních deset let je katastrofální:-(((

Připadá mi, že se snaží kopírovat USA:-((( Lepší to bylo jen dokud fungovala spíš ekonomicky. Holt politika zničí vše:-(((((((((((((((((

Vznik EU byl dobrý nápad, hodně let velice dobře fungovala, až se tam přidalo pár chudých států, včetně nás, tak se to začalo hroutit. EU do půlky devadesátých let byla OK.

arygnoc

celé je to troška zložitejšie.

napred sme fňukali a vlastne stále fňukáme (česi i slováci – tí už troška menej), že sa nemáme rovnako dobre ako nemci či briti.
to, že po vojne makli tieto štáty 40-ročný náskok, sme akosi opomenuli.

a to isté platí i eú.
američania úniu budovali 200 rokov.
nedajú sa za pár rokov zmazať rozdiely medzi myslením na juhu, severe, východe, západe, teda prístupu ku práci, zodpovednosti, spôsobe života, zvyknúť si, že celok je viac ako jedinec, …

koncepcia je určite myslená dobrá, lenže akosi sa všetci štorcujeme, keď nám berú „naše“ hračky (napr. práve to maslo, ktoré nie je maslo, rum, čo nie je rum, … – zasa ide iba o prachy, značky, licencie, …).

takže keď si zvykneme, že nie sme iba česi, slováci, maďari, nemci, tlaiani, ale európania, chvíľu potrvá.

a to neplatí iba ekonomike, zahraničnej politike či obrane a vojenstve vôbec, ale najmä o hrdosti – v amerika (rozumej usa) – je každý hrdý na vlajku, hymnu, prezidenta – a my sa tu v európe handrkujeme o názov margarínu.
smiešne.

to spojenie – a myslím fakt spojenie s jednou vládou, armádou, ekonomikou, potrvá ešte dlho.
nie preto, že by to ľudia nechceli, ale preto, lebo to nechcú politici – nie nadarmo sa hovorí, lepšie je byť pánom na malom dvore, ako na žiadnom.

;-Q

mosoi

Ne, mám ji plné zuby. Řeší pí*oviny typu(http://www.in­vesticniweb.cz/2013/3/1­/nejabsurdnej­si-narizeni-eu-na-prilis-krive-banany-stale-nikdo-nema/,http://w­ww.revuepoliti­ka.cz/clanky/1964/45-nesmyslnych-opatreni-a-napadu-eu).místo toho, aby se zajímala o důležitější věci.
Jejich motto"USA, náš vzor"
Doplňuji:
http://www.re­vuepolitika.cz/clan­ky/1964/45-nesmyslnych-opatreni-a-napadu-eu

http://www.in­vesticniweb.cz/2013/3/1­/nejabsurdnej­si-narizeni-eu-na-prilis-krive-banany-stale-nikdo-nema/

anonym

Objevuješ to co už je dáv no objevené.

anonym

BalotaGuy – Chceš být slavný?Upal se veřejně na poplach,budeš slavný!
http://zena-in.cz/media/2014/01/17­/palach1.jpg

anonym

jo jsi slavný, tvůj šas je důležitý!

anonym

„čas“