hudzu

Když si přivydělám 4600 Kč, zaniká mi podpora?

Zdravím,chci se zeptat: když mám dohodu o pracovní činnosti a vydělám si při UP 4600 Kč, přicházím tím o podporu, která činí 2969 Kč a již mám dostat v říjnu?

Odpovědi
JájsemRaibek

Pokud tuto dohodu o provedení práce máš nahlášenou na úřadu práce, byl jsi poučen, že si smíš vydělat pouze polovinu minimální mzdy, která činí k dnešnímu dni 4600,–Kč hrubého. Tudíž zde podmínku neporušuješ. Ale pozor! pozastavuje se ti po dobu tohoto zaměstnání vyplácení podpory v nezaměstnanosti. Pokud máš nárok na podporu, dejme tomu ještě tři měsíce, tak se ti doba vyplácení prodlužuje a po ukončení dohody se opět vyplácení obnoví.
Vyplácení podpory je pozastaveno ode dne počátku dohody o provedení práce. Podpora se vyplácí zpětně za uplynulý měsíc, takže pokud jsi nastoupil na DPP od 1.9., tak od 1.9. nemáš nárok na podporu.

ivzez

Se zaměstnavatelem se můžete dohodnout, aby Vám práci přiděloval
jenom na takový počet hodin, any odměna nepřekročila 4.599 Kč měsíčně.

Nekolidující zaměstnání jste ÚP doufám oznámil a doložil písemnou DPČ
nejpozději v den nástupu do zaměstnání.

Už několik let (tuším od roku 2011 nebo 2012) není možný souběh podpory
a přivýdělku. To ale neznamená, že by podpora zanikla. Její výplata se jen
pozastaví na dobu nekolidujícího zaměstnání a po jeho skončení bude pokračovat.
(O podporu nepřijdete, jenom se posune její výplata.)
_______

V žádném případě se neřiďte radou Lexxe!

Nechápavé

O jakou podporu?

lexx

obávám se že jo ale lépe se zeptej na výši přivýdělku báby na pracáku, nebo ať Ti v dohodě o něco papírově sníží základ a doplatí bokem, všechno jde když se chce

ivzez

Nahlásila jsem odpověď Lexxe pro opakované navádění k porušování zákona.
Jako důvod jsem uvedla:
„Nelegální obsah, odkaz na nelegální obsah (porušující platné zákony)“