Podpora v nezaměstnanosti a nemocenská

Prosím o radu od 2.1.2010 jsem zařazena na úřadu práce, protože mám zdravotní problémy, lékař mě doporučíl lázně, které budu mít na neschopenku. Jakým způsobem se proplácí podpora v nezaměstnanosti a nemocenská.
Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Souběh „podpory“ a „nemocenské“ není možný… a navíc na ´nemocenskou´ můžete mít nárok jen pokud do ´křížkových´ lázní nastoupíte do 7 dní po skončení prac.poměru (tedy v tzv. ochranné lhůtě).

A aby těch špatných zpráv nebylo málo, tak prvních 14 dní nedostanete ani korunu…

Další odpovědi
Jambalaya

Vzhledem k tomu, že je již dávno po ochranné lhůtě, bude vám dále vyplácena pouze podpora v nezaměstnanosti. Neschopenka v tomto případě bude pouze omluvenka pro nedostavení se na úřad práce.