Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
omlouvám se, ale popletla jsem trochu roky 🙂 Od 11/08 jsem pracovala na živnostenský list jako vedlejší činnost, 08/09 jsem živnost ukončila a od 09/09 jsem zaměstnaná do teď. Nyní odcházím z práce a proto bych chtěla poradit, zda mám nárok na podporu.

Děkuji,
Kateřina K.

Odpovědi
standa

Navazuji na odpověď na vaši totožnou otázku – viz zdroj níže a doplňuji:

Pokud jste jako OSVČ (práce na živnostenský list) řádně platila POJISTNÉ na důchodové pojištění a příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, tak těch 9 měsíců se započítá do potřebné „roční“ lhůty.

No a těch 5 měsíců (09/2009 – 01/2010) v zaměstnaneckém poměru se určitě započítává.

Takže by to mělo stačit.

ALE, trošku tuším problém v tom vašem „vedlejším“ podnikání…,

Doporučuji, abyste ještě před termínem (30.4.2010) podala Přehled o příjmech a výdajích za rok 2009 na předepsaném tiskopise příslušné OSSZ.

A skutečnost o vedlejší činnosti za rok 2009 musíte jako OSVČ doložit nejpozději do konce kalendářního měsíce následujícího po měsíci, v němž byl přehled za rok 2009 podán.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/podpora-v-nezamestnanosti-6

nicasca

…nárok na podporu máš v případě,že jsi odracovala alespoň jeden rok v kuse po dobu tří let zpětně… první dva měsíce 55%
druhé dva měsíce 50%
třetí dva měsíce 45%

…platí to i zpětně pokud jsi nastoupila do práce a skončila jsi tam zase aspoň po měsíci.
jinak to najdeš na googlu