Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na podporu v nezaměstnanosti. Od 11/09 jsem pracovala na živnostenský list, ale jako vedlejší činnost, v souběhu se studiem VŠ. Živnost jsem ukončila 08/10 a od 09/10 jsem zaměstnaná.
Moc děkuji za odpověď,
Kateřina K.

Odpovědi
anetadela1

Tomu moc nerozumím. Jak můžete mít ukončenou živnost v srpnu 2010 a být zaměstnaná od září 2010 když to datum ještě nenastalo?

Jinak jestli jste zaměstnaná, tak nárok na podporu nemáte.

standa

Otázka jednak směřuje do blízké budoucnosti a jednal je lehce nepřehledná…, neměla jste poslední slovem spíše na mysli „nezaměstnaná“ ?

A ptáte se, zda byste měla nárok na podporu právě od 09/2010 ?

V posledních 3 letech před ´nástupem´ na Úřad práce musíte být alespoň 12 měsíců zaměstnaná *)

*) do doby zaměstnání se započítává i doba péče o dítě (do 4let), péče o zdrav.postižené osoby, pobírání inval.důchodu ap.