podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
Potřebovala bych prosím vysvětlit z kterých platů se přesně podpora vypočítává.Někde čtu,že z průměrného měsíčního výdělku za poslední rok,jinde čtu,že z posledního vyměř.základu a jinde slyším,že se počítají poslední tři měsíce uzavřeného kvartálu.
Tak nevím co mám brát v potas.
Dám příklad: Nyní začal únor,kdyby se mi podařilo skončit v zaměstnání dohodou ještě před 31.3 bude se mi podpora počítat z kvártalu říjen-listopad-prosinec? Ted jsem na nemocenské,zatím krátce,v případě,že bych byla nucena dodržet výpovědní lhůtu dvou měsíců, znamenalo by to že výpovědní lhůta začne běžet od 1.3 do 31.5.,pak se podpora bude počítat z kvartálu leden-únor-březen? a jak je to s nemocenskou ta se počítá místo platu,nebo se opravdu berou jen peníze od zaměstnavatele?
Tuším,že pokud by se počítala do toho průměru i nemocenská,můj průměrný plat by pak byl úplně někde jinde..
předem děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Výše podpory v nezaměstnanosti se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku, který byl u uchazeče o zaměstnání zjištěn a naposledy používán pro PRACOVNĚPRÁVNÍ ÚČELY v jeho posledním ukončeném zaměstnání. Tedy ´nemocenská´ se do průměru nepočítá a průměr se tedy nikterak nesnižuje.

Jestliže ukončíte pracovní poměr v průběhu 1.čtvrtletí 2010, bude průměrný výdělek zjišťován ze 4. čtvrtletí 2009...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.