eimi

podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,
Potřebovala bych prosím vysvětlit z kterých platů se přesně podpora vypočítává.Někde čtu,že z průměrného měsíčního výdělku za poslední rok,jinde čtu,že z posledního vyměř.základu a jinde slyším,že se počítají poslední tři měsíce uzavřeného kvartálu.
Tak nevím co mám brát v potas.
Dám příklad: Nyní začal únor,kdyby se mi podařilo skončit v zaměstnání dohodou ještě před 31.3 bude se mi podpora počítat z kvártalu říjen-listopad-prosinec? Ted jsem na nemocenské,zatím krátce,v případě,že bych byla nucena dodržet výpovědní lhůtu dvou měsíců, znamenalo by to že výpovědní lhůta začne běžet od 1.3 do 31.5.,pak se podpora bude počítat z kvartálu leden-únor-březen? a jak je to s nemocenskou ta se počítá místo platu,nebo se opravdu berou jen peníze od zaměstnavatele?
Tuším,že pokud by se počítala do toho průměru i nemocenská,můj průměrný plat by pak byl úplně někde jinde..
předem děkuji

Odpovědi
standa

Výše podpory v nezaměstnanosti se stanoví procentní sazbou z průměrného měsíčního čistého výdělku, který byl u uchazeče o zaměstnání zjištěn a naposledy používán pro PRACOVNĚPRÁVNÍ ÚČELY v jeho posledním ukončeném zaměstnání. Tedy ´nemocenská´ se do průměru nepočítá a průměr se tedy nikterak nesnižuje.

Jestliže ukončíte pracovní poměr v průběhu 1.čtvrtletí 2010, bude průměrný výdělek zjišťován ze 4. čtvrtletí 2009…