N

Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,jak dlouho musím byt zaměstnána, abych mohla dostávat podporu v nezamestnanosti.

Odpovědi
mojitek

V poslednich 3 letech musite byt zamestnana 1 rok (mysleno dohromady).Tedy pokud jste např.vystridala vice mist,tak soucet odpracovanych dni musi byt minim. 1 rok(za posledni 3 roky).
Prvni 2 mesice z pracaku dostavate 65% z cisteho platu(prumer za posl.3 mesice platu v zamestnani)
Dalsi 2 mesice je to 50%
Posledni 1 mesic dostavate40,nebo 45 %.
Pak nepobirate nic,ale v evidenci jste dokud nemate nove misto,taktez za Vas stale plati zdr.pojisteni po ddobu evidence na prac.urade.