Veerdi

Podpora v nezaměstnanosti?

Nevíte prosím,jestli je nárok na podporu v nezaměstnanos­ti,když se dostane trojnásobné odstupné?Nebo to bere pracák jako příjem a začíná vyplácet podporu až po těch jako by 3 měsících?

Nejlepší odpověď
kenyrts

Samozřejmně,že máte nárok na podporu v nezaměstnanosti i když jste dostala či dostanete trojnásobné odstupné,to nemá s podporou vůbec co dělat.ale nezapomeňte se ihned po skončení pracovního poměru nahlásit na úřadu práce.
Skutečně v zákoně č. 435/2004 Sb,o zaměstnanosti dle ustanovení § 39 odst.1 písm. a) až c), pokud jste vykonával v délce alespoň 12 měsíců zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost zakládající povinnost odvádět pojistné na důchvodové pojištění a příspěveek na státní politiku, máte nárok na podporu v nezaměstnanos­ti.Jiná omezení zákon nestanoví.

Další odpovědi
Čarodějnice

Doporučuji stránky peníze.cz máte to tam vysvětlené a popřípadě tam najdete i kalkulačky na výpočet podpory v nezaměstnanosti.

Zdroj: peníze.cz