Avatar uživatele
Registrovaný

Podpora v nezaměstnanosti?

Nevíte prosím,jestli je nárok na podporu v nezaměstnanosti,když se dostane trojnásobné odstupné?Nebo to bere pracák jako příjem a začíná vyplácet podporu až po těch jako by 3 měsících?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

Samozřejmně,že máte nárok na podporu v nezaměstnanosti i když jste dostala či dostanete trojnásobné odstupné,to nemá s podporou vůbec co dělat.ale nezapomeňte se ihned po skončení pracovního poměru nahlásit na úřadu práce.
Skutečně v zákoně č. 435/2004 Sb,o zaměstnanosti dle ustanovení § 39 odst.1 písm. a) až c), pokud jste vykonával v délce alespoň 12 měsíců zaměstnání nebo jinou výdělečnou činnost zakládající povinnost odvádět pojistné na důchvodové pojištění a příspěveek na státní politiku, máte nárok na podporu v nezaměstnanosti.Jiná omezení zákon nestanoví.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Doporučuji stránky peníze.cz máte to tam vysvětlené a popřípadě tam najdete i kalkulačky na výpočet podpory v nezaměstnanosti.

Zdroj: peníze.cz

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.