tabarka

Podpora v nezaměstnanosti

dobrý den.Mám dotaz.Od 10/2004 jsem na MD. V 5/2007 se mi narodilo druhé dítě.Md jsem nepřerušila a pokračuji v ní až do 5/2010.Jelikož se mi nedaří najít zaměstanání,mám dotaz-z čeho se mi bude počítat podpora v nezaměstnanos­ti?Jsem zaměstnaná,v práci se mnou nepočítají.Dostanu výpověd.Vím,že to nějak souvisí s odvodem pojištění,ale nevím,zda se do těch dnů započítává také doba,kdy jsem byla s druhým dítětem na PPM/M-vyloučená doba 196 dní děkuji
Doplňuji:
moc děkuji za odpověd na mou otázku…ale na úřadu práce mi bylo sděleno, že nesplňuji nějaké dny, kdy jsem hradilo sociální pojištění -(důchodové)…musí tam být min. rok a já mám pouze 196dní, kdy jsem pobírala tzv. PPM…tak prý budu mít podporu z celorepublikového průměru, tedy cca 3500
– poradili mi, at pár dnů v zaměstanání odpracuji, aby mi byla podpora počítána z platu, kolik ale nevěděli..

Nejlepší odpověď
standa

Podpora se vám vypočte z posledního známého průměrného výdělku před nástupem na mateřskou dovolenou…, takže to nejspíš bude průměr za období 3.čtvrtletí 2004.

Podpora v nezaměstnanosti:

  • se vyplácí maximálně 5 měsíců
  • činí první dva měsíce 65 procent průměrného měsíčního čistého výdělku,
  • další dva měsíce je to 50 procent
  • poslední měsíc 45 procent