Podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den.Výpoveď jsem podala dohodou,ještě nevím,zda budu končit v březnu nebo v dubnu.Ale v únoru jsem byla na§ z dítětem a nyní mám nemocené druhé dítě,opět by byl v březnu §.Z jakého období se mi pak počitá podpora?děkuji

Odpovědi
standa

Podpora se vypočítává z průměru*) za kalendářní čtvrtletí, které předchází dni od kdy vám vznikne nárok na podporu.

Tedy v obou případech (ať již skončíte 31.3. nebo 30.4.) vám nárok bude vznikat až po skončení 1.čtvrtletí, které bude rozhodné pro výpočet podpory.

*) jedná se o průměr, který je používán pro pracovně-právní účely, tzn. že nemocenské dávky se nezapočítávají a průměr tak nebude krácen.

btw. pojem „výpověď dohodou“ je nepřesný, protože buď skončíte VÝPOVĚDÍ (tj. uplynutím 2 měs.výpovědní doby) nebo skončíte DOHODOU k libovolně dohodnutému datu.