ghoul

Byl jsem zaměstnaný 1,5 roku. Můžu se nahlásit na pracovním úřadě? Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Končím pracovní poměr na dobu určitou. Nechci prodloužit dále pracovní smlouvu. Byl jsem zaměstnaný 1,5 roku. Můžu se nahlásit na pracovním úřadě? Mám nárok na podporu v nezaměstnanosti? Děkuji za vysvětlení.

Odpovědi
leylandus

Ano…pakli jste odpracoval více jak 12 měsíců, máte nárok na podporu v nezaměstnanosti, pokud máte smlouvu na dobu určitou, byť ji nechcete prodloužit...­......podpora v nezaměstnanosti se vyplácí po dobu 6 měsíců stylem, že první 3 měsíce se vyplácí 50% průměrné mzdy za vašich 18 měsíců a další tři měsíce 40% průměrné mzdy.....po dobu těchto 6 měsíců se úřad prác e bude aktivně starat o nalezení vašeho budoucího zaměstnání, pakli budete ochoten spolupracovat (vystaví kvalifikované doporučenky, kam budete muset například zajít, aby vám dal onen zaměstnavatel razítko buď že vás příjme a nebo že je místo obsazené)