Mirdas

Mohu na podomní prodejce zavolat Městskou policii?

Obcházejí hlavně starší lidi a vnucují jim své předražené výrobky, nebo služby za údajnou skvělou cenu.
Zarážející je, že si to dovolí i v regionu kde je tento podomní prodej městskou vyhláškou zakázán.
Samozřejmě nejlepší je se s nimi vůbec nebavit, nebo neotvírat. Ovšem ty staré lidi otravují tak dlouho až podlehnou skvělé nabídce.
Lze to řešit zavoláním Městské policie, nebo podobně, aby byl již od nich klid ?
Doplňuji:

Co jim za podomní prodej hrozí v případě regionu kde tento zákaz je v platnosti ?
_

Nejlepší odpověď
marci1

Ano, zavolejte Městskou policii. Pokuta za podomní prodej je v různých městech různá, ale je to v rozpětí 25–200 000,– Kč. 🙂

Další odpovědi
anonym

Já to řeším tak, že ho nechám stát u vrátek aříkám, že se jdu podívat na internet, jestli to někde není lacinější.A 10 mi­nut čekám u okna.Jsou takoví, že to nevydrží a sami odejdou.
A moji matce to říkám též, ať řekne, že zavolá synovi, a ten se podívá na net.A víte, že už sami odcházejí, aniž by čekali?
Řekl bych, že toto je nejlepší řešení.

anonym

Bydlím v paneláku a takovéto otravy potkávám několikrát týdně – buďto je osobně vyhodím z baráku (nechají-li se) a nebo volám policajty (MP), i když podomní prodej tady zakázán není – měšťáci je legitimují a dotyční pak, raději, odkráčejí jinam…
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění – co jim hrozí?
Podle dané vyhlášky – obecná sankce není definována.
Pokuta.

Drap

Ano, pokud je podomní prodej v místě zakázán, lze zavolat městskou policii

Hlada

Já v podomním prodejci nevidím žádné nebezpečí a nevidím proto žádný důvod na takového člověka volat policii. Ta by se měla věnovat důležitějším problémům. Za podomním prodejcem nevidím iniciátora nekalého obchodu, jako spíš člověka, který přišel o práci a alespoň nějak se snaží něco dělat. S těmito lidmi mám spíš soucit. Nabídku slušně odmítnu a popřeju štěstí jinde. Nikdy jsem se nesetkal s agresivním prodejcem.