Avatar uživatele
Mirdas

Mohu na podomní prodejce zavolat Městskou policii?

Obcházejí hlavně starší lidi a vnucují jim své předražené výrobky, nebo služby za údajnou skvělou cenu.
Zarážející je, že si to dovolí i v regionu kde je tento podomní prodej městskou vyhláškou zakázán.
Samozřejmě nejlepší je se s nimi vůbec nebavit, nebo neotvírat. Ovšem ty staré lidi otravují tak dlouho až podlehnou skvělé nabídce.
Lze to řešit zavoláním Městské policie, nebo podobně, aby byl již od nich klid ?
Doplňuji:

Co jim za podomní prodej hrozí v případě regionu kde tento zákaz je v platnosti ?
_

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, marci1 před 3598 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
marci1

Ano, zavolejte Městskou policii. Pokuta za podomní prodej je v různých městech různá, ale je to v rozpětí 25–200 000,– Kč. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Já to řeším tak, že ho nechám stát u vrátek aříkám, že se jdu podívat na internet, jestli to někde není lacinější.A 10 mi­nut čekám u okna.Jsou takoví, že to nevydrží a sami odejdou.
A moji matce to říkám též, ať řekne, že zavolá synovi, a ten se podívá na net.A víte, že už sami odcházejí, aniž by čekali?
Řekl bych, že toto je nejlepší řešení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Bydlím v paneláku a takovéto otravy potkávám několikrát týdně – buďto je osobně vyhodím z baráku (nechají-li se) a nebo volám policajty (MP), i když podomní prodej tady zakázán není – měšťáci je legitimují a dotyční pak, raději, odkráčejí jinam…
😉
Doplňuji:
Ad Doplnění – co jim hrozí?
Podle dané vyhlášky – obecná sankce není definována.
Pokuta.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Ano, pokud je podomní prodej v místě zakázán, lze zavolat městskou policii

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Já v podomním prodejci nevidím žádné nebezpečí a nevidím proto žádný důvod na takového člověka volat policii. Ta by se měla věnovat důležitějším problémům. Za podomním prodejcem nevidím iniciátora nekalého obchodu, jako spíš člověka, který přišel o práci a alespoň nějak se snaží něco dělat. S těmito lidmi mám spíš soucit. Nabídku slušně odmítnu a popřeju štěstí jinde. Nikdy jsem se nesetkal s agresivním prodejcem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek