Avatar uživatele
anonym

Podnikatel vylákal z důvěřivců miliardu. Sliboval jim vysoké úroky

Dobrý den, dnes jsem se dočetl, že byl zadržen muž za podvody, který měl údajně investovat peníze a sliboval výdělek 5–9% během 70 denních cyklech. mohu se nějak bránit, když jsem touto formou skrze něj také investoval? mám nějakou reálnou šanci se nějak bránit a jestli ano jakou a jakou bych měl úspěšnost?
link článku: http://www.no­vinky.cz/krimi/294656-podnikatel-vylakal-z-duverivcu-miliardu-sliboval-jim-vysoke-uroky.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? anonym před 4046 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Odpoveď byla označena jako užitečná

Správný postup je zajít na policii a obvinit pachatele z podvodu. Pokud toho má tento „šikulka“ už na svědomí za miliardu, tak bude policie soudu pravděpodobně předkládat podnět k hromadné žalobě.
Možnost získat peníze zpět záleží na mnoha okolnostech , především na tom, kde ty peníze skončily. Pokud je to opravdu protřelý podvodník, tak naděje na vrácení bude mizivá. Při tak vysoké částce už je to o možnosti podvodníka zaplatit si opravdu dobrého advokáta. Spor se může táhnout léta, potom přijde další amnestie a bude to zase v háji. Doufám, že se pletu a že se podaří prosadit spravedlnost.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

To je představa stejně naivní, ne-li přímo hloupá, jako si na takovou nabídku naskočit. Za blbost se platí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Soudně. Většinou to ale končí tak, že pachatel je odsouzen i třeba k navrácení peněz. Ve skutečnosti však zpravidla peníze nemá, majetek taky ne a i kdyby začal po skončení trestu pracovat a splácet dluhy, tak je nikdy neuhradí. Bohužel, je to tvrdá realita „českého podnikání “

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání