Podnikatel vylákal z důvěřivců miliardu. Sliboval jim vysoké úroky

Dobrý den, dnes jsem se dočetl, že byl zadržen muž za podvody, který měl údajně investovat peníze a sliboval výdělek 5-9% během 70 denních cyklech. mohu se nějak bránit, když jsem touto formou skrze něj také investoval? mám nějakou reálnou šanci se nějak bránit a jestli ano jakou a jakou bych měl úspěšnost?
link článku: http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná

Správný postup je zajít na policii a obvinit pachatele z podvodu. Pokud toho má tento "šikulka" už na svědomí za miliardu, tak bude policie soudu pravděpodobně předkládat podnět k hromadné žalobě.
Možnost získat peníze zpět záleží na mnoha okolnostech , především na tom, kde ty peníze skončily. Pokud je to opravdu protřelý podvodník, tak naděje na vrácení bude mizivá. Při tak vysoké částce už je to o možnosti podvodníka zaplatit si opravdu dobrého advokáta. Spor se může táhnout léta, potom přijde další amnestie a bude to zase v háji. Doufám, že se pletu a že se podaří prosadit spravedlnost.

Další odpovědi:

Zlatý

To je představa stejně naivní, ne-li přímo hloupá, jako si na takovou nabídku naskočit. Za blbost se platí.

Zlatý

Soudně. Většinou to ale končí tak, že pachatel je odsouzen i třeba k navrácení peněz. Ve skutečnosti však zpravidla peníze nemá, majetek taky ne a i kdyby začal po skončení trestu pracovat a splácet dluhy, tak je nikdy neuhradí. Bohužel, je to tvrdá realita "českého podnikání "

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 417
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 157
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.