Podnikatel vylákal z důvěřivců miliardu. Sliboval jim vysoké úroky

Dobrý den, dnes jsem se dočetl, že byl zadržen muž za podvody, který měl údajně investovat peníze a sliboval výdělek 5–9% během 70 denních cyklech. mohu se nějak bránit, když jsem touto formou skrze něj také investoval? mám nějakou reálnou šanci se nějak bránit a jestli ano jakou a jakou bych měl úspěšnost?
link článku: http://www.no­vinky.cz/krimi/294656-podnikatel-vylakal-z-duverivcu-miliardu-sliboval-jim-vysoke-uroky.html

Nejlepší odpověď
anonym

Správný postup je zajít na policii a obvinit pachatele z podvodu. Pokud toho má tento „šikulka“ už na svědomí za miliardu, tak bude policie soudu pravděpodobně předkládat podnět k hromadné žalobě.
Možnost získat peníze zpět záleží na mnoha okolnostech , především na tom, kde ty peníze skončily. Pokud je to opravdu protřelý podvodník, tak naděje na vrácení bude mizivá. Při tak vysoké částce už je to o možnosti podvodníka zaplatit si opravdu dobrého advokáta. Spor se může táhnout léta, potom přijde další amnestie a bude to zase v háji. Doufám, že se pletu a že se podaří prosadit spravedlnost.

Další odpovědi
Děda Louda

To je představa stejně naivní, ne-li přímo hloupá, jako si na takovou nabídku naskočit. Za blbost se platí.

Drap

Soudně. Většinou to ale končí tak, že pachatel je odsouzen i třeba k navrácení peněz. Ve skutečnosti však zpravidla peníze nemá, majetek taky ne a i kdyby začal po skončení trestu pracovat a splácet dluhy, tak je nikdy neuhradí. Bohužel, je to tvrdá realita „českého podnikání “