xyxy

Je možno nějak zabránit tomu, aby nájemnice podnikala načerno?

Jedna nájemnice v domě doma po své pracovní době dělá gelové nehty a peče na zakázku dorty (k narozeninám, svatební), aniž by na toto měla oprávnění či ŽL. Nikde tyto příjmy nevykazuje a nepřiznává peníze inkasované z této činnosti. Dělá všechno tzv. na černo. Je u ní možno nějak zabránit tomu, aby podnikala načerno?

podnikání na černo

Nejlepší odpověď
mosoj

I jdi ty brepto. Začni to dělat také a bude po závisti.

Další odpovědi
anonym

Kdyby ses raději zajímala a zabránila, aby nebyla korupce v tomto státu, kde lítají miliardy. Takové lidi, jak si ty, mám obzvlášť rád a jak píše mosoj, typická česká vlastnost- závist!

dodatek ke tvé diskuzi:Jak víš, že to je více než 20 tisíc? To si vedeš i evidenci určité osoby, kdo, co, kolik, proč… ?

anonym

Hleď si svého a nech jí být.

anonym

A co tebe je potom? Nauč se taky něco a můžeš si přilepšit taky. Ale ty umíš ze všeho nejlíp závidět a práskat. A jak ty to vůbec víš, že je to načerno? A i kdyby? Ona nemá povinnost ti cokoliv sdělovat. Tak jí dej pokoj. Za komančů tys musela mít plný ruce práce, ne?

anonym

To snad není možný!!!Dělá to ve svém bytě?Obtěžuje tím někoho?Jestli ne, tak proč ji to nedovolit?Pokud vím, tak do 20 tisíc výdělku za rok nemusíš nic hlásit na finančním úřadě.
U nás ve vesnici také lidi jiným lidem něco udělají (ale to je tím, že nemají peníze a jeden druhému dělá protislužbu) a NIKDO SE NAD TÍM NEPOZASTAVUJE jako ty.
Já také chodím po vesnici zabíjet zvířata a NEMÁM na to živnostenský list, ale dělám to už u dob komunistů a pro všechny lidi je to normální.A také bych měl podle tebe hlásit, že někde dostanu oběd, jinde kávu se zákuskem, všude NĚJAKÉ TO PIVO A PANÁKA a někdo dá i peníze.
Jak bych měl toto hlásit na finančním úřadě??

Mirdas

Zda by se v tomto státě odváděla daň ze závisti, ekonomicky musíme být velmocí světa.

da ny

„Dej a bude ti dáno. Přej a bude ti přáno!“
Závist a nepřejícnost, to je věc zlá ááá.. :(

cochee

No LOL.

Já nechci kozu, ale chci, aby chcípla sousedovi.

jpau

http://socialni-poradna.eu/kde-mohu-nahlasit-zamestnavatele-ze-zamestnava-lidi-nacerno/

Nicméně nerozumím tomu, proč bych to měl komukoli dělat, pokud mě svým chováním nějak neobtěžuje…

ReHu

To fakt nevím, nikdy jsem to nepotřebovala.
Proč ti vadí, že si chce vydělat?
Stát promrhá miliardy, o lidi se moc nestará, tak se snaží si vydělat, dokud mohou.

ivzez

Jste si jista, že podniká bez oprávnění (nájemnice není
povinna Vám hlásit, že má živnostenské oprávnění)?

A odkud znáte její příjmy? Podáváte za ni daňové přiznání?
___

Zabránit těžko, ale můžete jí to znepříjemnit např.
oznámením na živnostenský úřad a na hygienu.

Majitel bytu nemůže nájemci zakázat podnikání,
pokud má nájemce vše v pořádku.
Neoprávněné podnikání ale podle mne zakázat lze.
___

K předchozím odpovědím:

Chceme-li, aby to tu (časem) k něčemu vypadalo,
měli bychom začít u zdánlivých maličkostí.

U těch dortů navíc hrozí poškození zákazníků,
protože ten, kdo podniká neoprávněně, těžko
dodržuje hygienické předpisy…

_______
Doplňuji:

Lahny,
podnikáním je každá činnost provozovaná za účelem dosažení zisku.
V takovém případě je nutné zdanit vše, i kdyby zisk činil méně než 20.000.

Luxx

co mi není rovno, po tom je mi ho*no

toho se drž a budeš mít o starost míň ;)

xyxy

jenže ono to není jen 20 tisíc za rok, tak si všichni nechte ty trapný poznámky

xyxy

osobní daňový ani účetní poradce nejsem, sama se mi svěřila, kolik má výdělek jen za měsíc, a navíc ta hygiena při pečení...... chce se mi zvracet

Mc Merkurion

i kdyby měla milion,je ti po tom prd…
každej se má starat sám o sebe…

xyxy

tak se v tom případě starej sám o sebe i ty na mě se vykašli

anonym

Stejně nechápu co ti na tom vadí. Akorát ji obereš o výdělek a není to ani tvoje věc. A že jsou naše odpovědi trapné si vyprošuji.

anonym

A kdyby něco, ty jsi po Mc Merkuruon požadovsala odpověď a on ti jí dal a ty mu na to řekneš, ať se stará sám o sebe. Víš ty vůbec co chceš?

anonym

*Merkurion, požadovala

ten který je

Ty budeš zanedlouho kontrolovat jestli sousedé vyvěsili z oken vlaječku EU. DDD

xyxy

to určitě nebudu

anonym

Už sis poradila?
děkuji všem............. já už si nějak poradím, i bez některých vašich komentářů

ptáč

Z přebytečných lidí se stávali zanícení soudruzi a zanícené soudružky chodící s deníčkem pod paží. Všechno zapisovaly, odposlouchávaly a chodily každý týden ke komisi. Dnes někomu taková lidová funkce evidentně schází.

xyxy

děkuji všem............. já už si nějak poradím, i bez některých vašich komentářů

ReHu

Nezapomeň, kdo jinému jámu kopá, …