mumi

Podnikání a IČO – musím mít na dveřích svého trvalého bydliště své iniciály?

Dobrý den. Nedávno jsem si zařídila živnostenský list a zajímalo by mě, jestli musím mít na dveřích svého trvalého bydliště své iniciály (jméno, ičo, obor podnikání,…). Provozovnu jsem do žádosti neuváděla. Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
kropitko

Dobrý den,pokud jste neuvedla provozovnu,tak jste uvedla pouze místo podnikání,tak nemusíte označovat nic, tuto povinnost máte pouze v případě, že jako místo podnikání uvedete jinou adresu, než na jaké máte trvalé bydliště.

Ještě doplním,že dvě předcházejíci odpovědi nejsou správné. Skutečně pokud nemáte uvedenou provozovnu,ale jen místo podnikání,nemusíte vyznačovat nic,pouze v případě,že by se adresa místa podnikání lišila od Vašeho trvalého bydliště.
Podle § 31 odst. 2 živnostenského zákona pak musí být objekt, v němž má podnikatel místo podnikání (liší-li se od bydliště), viditelně označen obchodní firmou, popřípadě názvem, nebo jménem a příjmením a identifikačním číslem.

Zde přikládám odkaz,pro ty,co by nevěřili.
http://www.mesto-most.cz/vismo/do­kumenty2.asp?id_or­g=9959&id=6640

Další odpovědi
ReHu

Správně bys měla mít uveden název firmy a IČO.
Pokud je tvé trvalé bydliště sídlem firmy, pak tam.
Nemusí to být nutně na dveřích, já mám na okně ( vedle dveří) malou cedulku.

panenka

Na dveřich svého trvalého bydliště to mít nemusíte stačí aby jste to měla třeba na okně jak píše Rehu nebo taky postačí mít svůj ŽL daný na zdi u vás doma pokud tu činnost vykonáváte z vašého domova.
Já jsem před mateřskou dělala a dělám i nyní manželovy a svým známým daně nic na dveřích ani na okně daného nemám, mám u svého stolu kde mám papíry,faktůry na zdi vylepený svůj ŽL s veškerými svými náležitostmy které na Žl mají být.Nevím v jakém oboru podnikáte,ale pokud chcete aby k vám chodilo více lidí tak vám doporučuji si to na nějaké vyditelné místo vylepit nebo si udělat i reklamní letáky a roznést si je.