Avatar uživatele
camel556

Podnikám, mám exekuce a podepsal jsem směnku na tři miliony. Jedná se o podvod?

Vzhledem k majetkovým poměrům je jasné, že nemohu závazek splnit. Směnka byla podepsána několik měsíců po odebrání zboží, ale zboží nebylo uhrazeno. Směnka byla sepsána pro nehrazení faktur.

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Smlouvyzdarm

Pokud jsem to pochopil správně, nešlo o to, že by si camel556 půjčil peníze, ale o to, že odebral zboží, které nezaplatil. Na základě této skutečnosti si následně věřitel nechal podpesat směnku.
K posouzení toho, zda se jedná o podvod, je třeba vědět, s jakým úmyslem bylo vůbec zboží odebráno, zda již v tomto momentu odběratel věděl, že za něj nezaplatí. Sama skutečnost, že nezaplatil, ještě neznamená, že se jedná o podvod, protože důvodů, proč zaplaceno nebylo, může být celá řada.
Dochy se ptá, proč zrovna směnka. Jednoduše řečeno máte-li směnku, nemusíte u soudu prokazovat, jak dluh vznikl, celé řízení je tak podstatně rychlejší. Směnka je tedy vhodný způsob, jak zajistit lepší vymahatelnost pohledávky. Samozřejmě existují i lepší způsoby zajištění dluhu, jako například zástava na majetku v katastru nebo třeba nějaký notářský zápis s přímou vykonatelností.
Jarda

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Pokud jste si půjčil prachy s tím, že jste věděl, že je nebudete moci splatit, pak jsem přesvědčen, že se jedná o podvod.
(Leda by věřitel byl s vaší situací seznámen, ale pak nechápu, proč by vám půjčoval.)

Ještě by mě zajímalo, proč zrovna směnka, to dává pár dalších zajímavých otázek a pochybností, mohlo by to zavánět dalšími problémy… Snaha obejít exekuce???

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nejhorší řešení je, podepsat směnku. Té už vás nikdo nezbaví.
Přečtěte si něco o tom co je směnka.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jak to bylo s odebráním zboží před několika měsíci?
Píšete, že směnku jste podepsal, protože jste neplatil faktury.
Věděl jste už v okamžiku převzetí zboží, že budete mít problém
za ně zaplatit?

Podepsat směnku v době, kdy už víte o exekucích, podle mne je
podvod (už jste věděl, že svému závazku nebudete moci dostát).

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
camel556

Abych vše uvedl na pravou míru. Tedy koncem roku 2009 ex jako OSVČ odebrala asi v 8případech zboží za téměř 3mil// bez pár tis.//.Počátkem března 2010 ji dali k podpisu směnku podepsala a směnka byla podána kk soudu soud rozhodl ve prospěch žalobce, došlo odvolání a dále se už neřešilo vůči ní ale v trestní věci jsem byl nepochopitelně stíhán já že jsem údajně na kopii žl. zavedl firmu u společnosti která pakk dodla zboží.Nezakládá se to naa pravdě ani to takhle nelze učinit. Šlo o to že vzhledem k mé minulosti nastrčila ex po dohodě s firmou mě. Soud fraka já odseděl 3 roky a chci se očistit. Podal jsem žádost o obnovu ale soudce dělá naschvály. Protože byla ta směnka a je to ve spise na jiném soudě chci to použít jako nový důkaz a bylo mi sděleno , že pokud neplatila a je soudně rozhodnuto že to bylo i jiným firmám jde o podvod. Snad mě chápete že nechci nechat tu špínu na sobě.

před 2630 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek