camel556

Podnikám, mám exekuce a podepsal jsem směnku na tři miliony. Jedná se o podvod?

Vzhledem k majetkovým poměrům je jasné, že nemohu závazek splnit. Směnka byla podepsána několik měsíců po odebrání zboží, ale zboží nebylo uhrazeno. Směnka byla sepsána pro nehrazení faktur.

Nejlepší odpověď
Smlouvyzdarm

Pokud jsem to pochopil správně, nešlo o to, že by si camel556 půjčil peníze, ale o to, že odebral zboží, které nezaplatil. Na základě této skutečnosti si následně věřitel nechal podpesat směnku.
K posouzení toho, zda se jedná o podvod, je třeba vědět, s jakým úmyslem bylo vůbec zboží odebráno, zda již v tomto momentu odběratel věděl, že za něj nezaplatí. Sama skutečnost, že nezaplatil, ještě neznamená, že se jedná o podvod, protože důvodů, proč zaplaceno nebylo, může být celá řada.
Dochy se ptá, proč zrovna směnka. Jednoduše řečeno máte-li směnku, nemusíte u soudu prokazovat, jak dluh vznikl, celé řízení je tak podstatně rychlejší. Směnka je tedy vhodný způsob, jak zajistit lepší vymahatelnost pohledávky. Samozřejmě existují i lepší způsoby zajištění dluhu, jako například zástava na majetku v katastru nebo třeba nějaký notářský zápis s přímou vykonatelností.
Jarda

Další odpovědi
Dochy

Pokud jste si půjčil prachy s tím, že jste věděl, že je nebudete moci splatit, pak jsem přesvědčen, že se jedná o podvod.
(Leda by věřitel byl s vaší situací seznámen, ale pak nechápu, proč by vám půjčoval.)

Ještě by mě zajímalo, proč zrovna směnka, to dává pár dalších zajímavých otázek a pochybností, mohlo by to zavánět dalšími problémy… Snaha obejít exekuce???

mosoj

Nejhorší řešení je, podepsat směnku. Té už vás nikdo nezbaví.
Přečtěte si něco o tom co je směnka.

ivzez

Jak to bylo s odebráním zboží před několika měsíci?
Píšete, že směnku jste podepsal, protože jste neplatil faktury.
Věděl jste už v okamžiku převzetí zboží, že budete mít problém
za ně zaplatit?

Podepsat směnku v době, kdy už víte o exekucích, podle mne je
podvod (už jste věděl, že svému závazku nebudete moci dostát).

camel556

Abych vše uvedl na pravou míru. Tedy koncem roku 2009 ex jako OSVČ odebrala asi v 8případech zboží za téměř 3mil// bez pár tis.//.Počátkem března 2010 ji dali k podpisu směnku podepsala a směnka byla podána kk soudu soud rozhodl ve prospěch žalobce, došlo odvolání a dále se už neřešilo vůči ní ale v trestní věci jsem byl nepochopitelně stíhán já že jsem údajně na kopii žl. zavedl firmu u společnosti která pakk dodla zboží.Nezakládá se to naa pravdě ani to takhle nelze učinit. Šlo o to že vzhledem k mé minulosti nastrčila ex po dohodě s firmou mě. Soud fraka já odseděl 3 roky a chci se očistit. Podal jsem žádost o obnovu ale soudce dělá naschvály. Protože byla ta směnka a je to ve spise na jiném soudě chci to použít jako nový důkaz a bylo mi sděleno , že pokud neplatila a je soudně rozhodnuto že to bylo i jiným firmám jde o podvod. Snad mě chápete že nechci nechat tu špínu na sobě.