Avatar uživatele
prasopes

Podnapilý stav u nezletilého

Zdravím, před pár měsíci jsem byl na diskotéce kde byl zátah a nadýchal jsem 1.06 promile. Za pár dní mi přišel dopis ve kterém byla výzva abych se dostavil na policejní stanici kde jsem zodpověděl pár otázek a hned mě pustili, žádný problém jsem neměl. Je mi 17 let a za měsíc 18, chci se zeptat co se stane kdyby mě policajti chytli znovu a já bych nadýchal. Dík

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4343 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
pusinka50

Tobě jako nezletilému se zřejmě nestane nic. Velkej problém bude mít výčepní, co ti alkohol naléval a policie může požádat tvé rodiče, aby se dostavili na služebnu a vysvětlovali, což by se ti ani trochu nelíbilo. Není třeba pít alkohol jen proto, že ho pijí ostatní a zvyšovat si s ním nízké sebevědomí je úplná hloupost.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Jako nezletilý bys neměl za podnapilost problém Ty, ale ten, kdo Ti alkohol prodal, nebo nalil.
Po 18. roce budeš mít problém s alkoholem, pokud budeš tropit výtržnosti, nebo opilý sedneš za volant. Pokud se budeš chovat slušně, tak ani v podnapilém stavu nebude důvod, aby Tě policie legitimovala, nebo dokonce stíhala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
MK44

Pokud byses nedopustil i něčeho jiného, bezprostředně by se Ti nestalo nic. Což by určitě nemohl tvrdit ten, kdo Ti alkohol podal. A propos, myslíš, že je chytré vytvářet si do budoucna „renomé“ u policajtů a výčepních?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ravenne

Pravděpodobně by tě mohli předat přímo rodičům (pokud jsou přísní, je to asi jeden z nejhorších trestů), kteří by si to s tebou již vyřídili. Pokud by se to opakovalo častěji, mohla by být upozorněna tzv. „sociálka“ a to by se rodičům už teprve nelíbilo. Zde – http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/trestni-rizeni-ve-vecech-deti-a-mladistvych – si můžeš přečíst, co by ti jakožto mladistvému hrozilo, kdybys například v opilosti udělal nějakou hovadinu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek