prasopes

Podnapilý stav u nezletilého

Zdravím, před pár měsíci jsem byl na diskotéce kde byl zátah a nadýchal jsem 1.06 promile. Za pár dní mi přišel dopis ve kterém byla výzva abych se dostavil na policejní stanici kde jsem zodpověděl pár otázek a hned mě pustili, žádný problém jsem neměl. Je mi 17 let a za měsíc 18, chci se zeptat co se stane kdyby mě policajti chytli znovu a já bych nadýchal. Dík

Nejlepší odpověď
pusinka50

Tobě jako nezletilému se zřejmě nestane nic. Velkej problém bude mít výčepní, co ti alkohol naléval a policie může požádat tvé rodiče, aby se dostavili na služebnu a vysvětlovali, což by se ti ani trochu nelíbilo. Není třeba pít alkohol jen proto, že ho pijí ostatní a zvyšovat si s ním nízké sebevědomí je úplná hloupost.

Další odpovědi
anonym

Jako nezletilý bys neměl za podnapilost problém Ty, ale ten, kdo Ti alkohol prodal, nebo nalil.
Po 18. roce budeš mít problém s alkoholem, pokud budeš tropit výtržnosti, nebo opilý sedneš za volant. Pokud se budeš chovat slušně, tak ani v podnapilém stavu nebude důvod, aby Tě policie legitimovala, nebo dokonce stíhala.

MK44

Pokud byses nedopustil i něčeho jiného, bezprostředně by se Ti nestalo nic. Což by určitě nemohl tvrdit ten, kdo Ti alkohol podal. A propos, myslíš, že je chytré vytvářet si do budoucna „renomé“ u policajtů a výčepních?

Ravenne

Pravděpodobně by tě mohli předat přímo rodičům (pokud jsou přísní, je to asi jeden z nejhorších trestů), kteří by si to s tebou již vyřídili. Pokud by se to opakovalo častěji, mohla by být upozorněna tzv. „sociálka“ a to by se rodičům už teprve nelíbilo. Zde – http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/trestni-rizeni-ve-vecech-deti-a-mladistvych – si můžeš přečíst, co by ti jakožto mladistvému hrozilo, kdybys například v opilosti udělal nějakou hovadinu.