Podnapilý stav u nezletilého

Zdravím, před pár měsíci jsem byl na diskotéce kde byl zátah a nadýchal jsem 1.06 promile. Za pár dní mi přišel dopis ve kterém byla výzva abych se dostavil na policejní stanici kde jsem zodpověděl pár otázek a hned mě pustili, žádný problém jsem neměl. Je mi 17 let a za měsíc 18, chci se zeptat co se stane kdyby mě policajti chytli znovu a já bych nadýchal. Dík

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Tobě jako nezletilému se zřejmě nestane nic. Velkej problém bude mít výčepní, co ti alkohol naléval a policie může požádat tvé rodiče, aby se dostavili na služebnu a vysvětlovali, což by se ti ani trochu nelíbilo. Není třeba pít alkohol jen proto, že ho pijí ostatní a zvyšovat si s ním nízké sebevědomí je úplná hloupost.

Další odpovědi:

Jako nezletilý bys neměl za podnapilost problém Ty, ale ten, kdo Ti alkohol prodal, nebo nalil.
Po 18. roce budeš mít problém s alkoholem, pokud budeš tropit výtržnosti, nebo opilý sedneš za volant. Pokud se budeš chovat slušně, tak ani v podnapilém stavu nebude důvod, aby Tě policie legitimovala, nebo dokonce stíhala.

Bronzový

Pokud byses nedopustil i něčeho jiného, bezprostředně by se Ti nestalo nic. Což by určitě nemohl tvrdit ten, kdo Ti alkohol podal. A propos, myslíš, že je chytré vytvářet si do budoucna "renomé" u policajtů a výčepních?

Pokročilý

Pravděpodobně by tě mohli předat přímo rodičům (pokud jsou přísní, je to asi jeden z nejhorších trestů), kteří by si to s tebou již vyřídili. Pokud by se to opakovalo častěji, mohla by být upozorněna tzv. "sociálka" a to by se rodičům už teprve nelíbilo. Zde - http://www.trestni-rizeni.com/… - si můžeš přečíst, co by ti jakožto mladistvému hrozilo, kdybys například v opilosti udělal nějakou hovadinu.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.