Podmínky pro zrušení adopce

Dobrý den,S manželkou jsme adoptovali dvě malé děti.U prvního dítěte,holčičky se jedná o adopci nezrušitelnou u druhého dítěte chlapce se v současné době jedná o adopci zrušitelnou.Náš současné manželské soužití je neúnosné.Proto se chci zeptat jestli se mohu nechat s manželkou rozvést?Jedná se mi o to aby jsme o chlapce nepřišli respektive aby nám nebyl pro rozvod soudem odebrán.Dle mého nemá soud důvod k tomuto kroku ale nevím jak se na toto dívá zákon.S manželkou jsme se na rozvodu domluvily.Dále jsme se domluvily na péči o obě děti i na výživném.V tom není žádný problém.majetek jsme také vyřešily jen se bojím aby nám soud chlapce neodebral.To by jsem si neodpustil.Jde mi tedy o to zda se mohu rozvést aniž by jsem ohrozil chlapce nebo jestli musím s rozvodem počkat do chlapcova 1 roku a až po změně adopce na nezrušitelnou tak jako u naší holčičky se nechat rozvést.Děkuji Vám mnohokrát za informaci.

Odpovědi
kapka

http://www.adop­ce.com/beta/a­dopce/diskuze/te­ma.php?tema=462&stra­na=2