Avatar uživatele
anonym

Podmínky pro zrušení adopce

Dobrý den,S manželkou jsme adoptovali dvě malé děti.U prvního dítěte,holčičky se jedná o adopci nezrušitelnou u druhého dítěte chlapce se v současné době jedná o adopci zrušitelnou.Náš současné manželské soužití je neúnosné.Proto se chci zeptat jestli se mohu nechat s manželkou rozvést?Jedná se mi o to aby jsme o chlapce nepřišli respektive aby nám nebyl pro rozvod soudem odebrán.Dle mého nemá soud důvod k tomuto kroku ale nevím jak se na toto dívá zákon.S manželkou jsme se na rozvodu domluvily.Dále jsme se domluvily na péči o obě děti i na výživném.V tom není žádný problém.majetek jsme také vyřešily jen se bojím aby nám soud chlapce neodebral.To by jsem si neodpustil.Jde mi tedy o to zda se mohu rozvést aniž by jsem ohrozil chlapce nebo jestli musím s rozvodem počkat do chlapcova 1 roku a až po změně adopce na nezrušitelnou tak jako u naší holčičky se nechat rozvést.Děkuji Vám mnohokrát za informaci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Jahoda, BEAES, kapka před 4914 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
kapka

http://www.adop­ce.com/beta/a­dopce/diskuze/te­ma.php?tema=462&stra­na=2

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony