WH15

Podmínky pro destilaci vzduchu

Je to vůbec možné? Díky.

Odpovědi
anonym

Možné to je – ze vzduchu se destilují jeho jednotlivé složky průmyslově naprosto běžně.
Podmínky? – myslíš doma? – tak pokud nejsi extrémně ´dobře´ vybaven, asi to nezvládneš. 😉
O principu si můžeš počíst třeba tady – http://www.go­ogle.cz/url?sa=t&rct=j­&q=&esrc=s&sou­rce=web&cd=4&cad=rja&ved­=0CEIQFjAD&ur­l=http%3A%2F%2Fwww­.techno.wz.cz%2Fvzduch­.doc&ei=XAxIUs-uOoTG4gSX-IHgAQ&usg=AFQjCNGNmm26fip­gU_7kI_2C4Wv7GnBMHA&bvm=­bv.53217764,d­.bGE

cochee

Na vstupu – vzduch zhruba 5 atm, zbavený mechanických nečistot. V průběhu procesu – vytvoření tlakového spádu cca 3,5 atm na expanzním ventilu nebo turbíně k dosažení spádu teplotního. Za těchto podmínek vzduch kapalní při teplotě mezi (-170)-(-180)°C. To je jen jedna z možných technologií. Zkapalnělý vzduch se podrobuje rozdělení v rektifikační koloně, čili leze z toho (převážně) kyslík a dusík. Destilace vzduchu není jako destilace lihu, účelem není jej vyčistit, ale rozdělit jej na jednotlivé složky.

Zdroj: mé zaměstnání