lusylla

Podmínka nebo vězení?

Když dostane člověk podmínku a je amnestovaný, může podmínku dostat znovu nebo se to bere už jinak a hrozí mu vězení??

Nejlepší odpověď
zzzzz

Existují dvě věci opis a výpis rejstříku trestu. Po amnestii to v opise zůstane, ale ve výpise to není. Soud se dívá do opisu, takže to vidí, ale nesmí k tomu přihlížet.

Pokud půjde o banalitu a nebude zjevné pokračování v tr. činnosti je možné že soud udělí znova podmínku. I když soud k předchozímu stíhání přihlížet nesmí, přesto o něm ví, a je to hodně o lidech o tom jak se soudce vyspí a jaký to dostane na stůl.

Také velkou roli hraje život pachatele, pokud člověk pracuje, a nespáchá nic hrozného, tak to velice často končí podmínkou.

To vám ale nemůže nikdo slíbit:-))) Vše je na soudci:-)))

Další odpovědi
anonym

Záleží na konkrétním případu a přesném znění textu amnestie – bez upřesnění není možné odpovědět.
😉
Ale – pokud se ti jedná o situaci odsouzeného-amnestovaného, pak on by měl znát rozhodnutí soudu v jeho konkrétním případu.