Kashmiti

Podmíněný trest s náhradou škody,jak to bude,když je vyhlášena amnestie?

Dobrý den, byla jsem odsouzena na 6 měsíců s podmínkou 18 měsíců a náhradou škody do skončení podmínky,která mi končí 12.2.2013. Chci se zeptat, když prezident udělil tu amnestii, tak jestli jsem správně pochopila, týká se i mě. To znamená, že se mi podmínka a trest ruší a že nemusím teda ani zaplatit? A co rejstřík,bude tam stále záznam? Nebo musím zajít na soud a vše si zjistit tam? Děkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Náhrada škody se musí uhradit, trest se však nevykoná. Trest je zahlazen a na odsouzeného se hledí jako by nebyl trestán.

Další odpovědi
tom004

Obávím se, že na podmíněné tresty se to nevztahuje.

http://www.klau­s.cz/clanky/3266