podmíněný trest

dobrý den chci se zeptat,můj manžel byl propuštěn z vězení na podmínku.Měsíc před uplynutím podmínky na něj bylo podáno trstní oznámění za podvod.Nebyl zatím vynešen rozsudek a i přesto byl předvolán k soudu na přeměmní podmínky na trest.Může soudce i přesto manžela zavřít?

Nejlepší odpověď
standa

Jak je vidět, tak může…

Bez konkrétní znalosti všech souvisejícíh okolností nelze vůbec komentovat či hodnotit rozhodnutí soudu.

Další odpovědi
martina1

Záleží na tom, za co byl manžel odsouzen poprvé. Pokud se jedná o podobnou věc a nebo stejnou, potom ano.

Vladislav

Bude-li další trestná činnost projednávána u soudu, je předpoklad, že k rozsudku za novou trestnou činnost bude přičten ješte trest,který byl podmíněný,pouze hrozil.Druhým činem je předpoklad změny z podmínky na odsouzení(zvýšení celkového trestu.)Vladislav

Zdroj: vl.laszlo@seznam.cz