annas

Podle pranostik se zdá pravděpodobné, že letošní zima rozhodně nebude teplá. Věříte na pranostiky?

Lidové pranostiky mají ohledně počasí jasno. Řídí se tím, jak vypadá cibule, jak se chovají mravenci nebo vrány. Kolik rostlo trávy, hub, jaká je „úroda“ žaludů.

Znáte některé, které tuhou zimu předpovídají?

Nejlepší odpověď
vagra

Častečně jim lze věřit.
Spadne-li v říjnu listí,bude tuhá zima.
Na stromech a révě do Martina listí,tuhá zima příjde,buďme jisti.
V říjnu ovce je-li nutno nocí domů hnáti,tuhé zimy,sněhu třeba jest se báti.

Zdroj: Kniha-Předpověď počasí-2000 pranostik a pořekadel