Kelt

Podle jakého systému se číslují cesty a cyklostezky?

Podle jakého systému se číslují silnice, cesty a cyklostezky? U dálnice nebo u mezinárodní cesty se označí část D1 atd. Ale jak je to u cyklostezek. Všimnul jsem si, že je to čtyřciferné číslo, ale podle jakého systému se tvoří? Podle pořadí zprovoznění cesty, nebo podle umístění v zemi? Nevím, jak je to v cizině. Díky.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

Cyklistické trasy jsou rozděleny do čtyř tříd, třídě odpovídá počet cifer v číselném označení trasy (např. 1, 47, 471, 0028).

  1. třída (mezinárodní dálkové) – trasy mezinárodní úrovně propojující velká města v Evropě
  2. třídy (dálkové) – trasy nadregionálního významu
  3. třída (regionální) – propojení regionálních cílů
  4. třída (místní) – lokální propojení

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Cy­klistick%C3%A9_tra­sy_v_%C4%8Ces­ku