david22

Podle jakého principu dáváte body ?

Já bod dám tehdy, pokud mě otázka(nebo odpověď) jiného uživatele přišla zajímavá.
Těm, kteří odpověděli na moji otázku dám bod vždy, pokud to není vyloženě nějaká blbost.
Doplňuji:
Díky za odpovědi 🙂
Já to dělám podobně. Pokud byl někdo tak laskavý aby odpověděl na moji otázku, dám mu bod. Samozřejmě, někdy jsou odpovědi trapné, nebo míněny žertem, ty pak nehodnotím. A samozřejmě při projíždění ststaršich odpovědí mě občas některá pomůže, nebo osloví, tak dám bod také.
Každý uživatel má denn
ě k dispozici určitý počet bodů, je škoda je jen tak nechat.

Nejlepší odpověď
Sůwa

Já dávám bod:

  1. když s odpovědí souhlasím a nemám k tomu co dodat ( někdy ale doplním )
  2. když je odpověď pro mne přínosem či poučením
  3. když je odpověď vtipná a zlepší mi náladu

V poslední době nedávám osobní otázky, ale veřejně prospěšné, tak dávám body zřídka, abych případně neovlivňovala další odpovědi

Další odpovědi
quentos

  1. pokud dám sám otázku, dám bod za každou odpověď, pokud tedy neodpovídá na něco úplně jiného (což už se taky párkrát stalo) či není evidentně chybná
  2. boduju každou odpověď, která je evidentně správná, zasvěcená či respondent ví, o čem mluví (a nemusí jít nutně o odpověď na mou otázku)

anonym

Tak já nevím-mlátíme tady prázdnou slámu? Zbytečná otázka a budou i zbytečné odpovědi.Myslela jsem původně,že se tady něco dozvím,někomu můžu poradit a nějaké body,nebo princip hodnocení jsem neřešila,natož sympatie,které bych měla dávat najevo palcem…vždyť se neznáme,pouze z odtud a to je tak zkreslený pohled! Nemusí mi být sympatická dikce a vůbec vyjadřování někoho,ale ctím znalosti nebo zajímavý názor ať už subjektivní nebo rádoby objektivní.Nemusím se vždy poučit-někdy je lepší se pobavit.Všechny rady tady beru s mírnou rezervou-jako rady od poučených kamarádů nebo odborníků,kteří to tady dají"po lopatě". Kdyby šlo do tuhého,vyhledám odbornou radu popř.pomoc.Poslední dobou se tu ale vyskytují hlavně takové „samožerné“ dotazy.Nechce se mi tu řešit politické názory místních respondentů ani problémy s těmito stránkami,skutečné dotazy od lidí-tazatelů z venku jsem už dlouho nezaznamenala.Je chyba v nás,v kompli­kacích při zadávání otázek,adminech nebo takřka žádné propagaci těchto stránek a tím pádem i malého zájmu ze strany zřizovatelů o jejich fungování?…:D

www

Zhruba jako Sůwa, občas se ale samozřejmě mohu seknout 😁.
Jaká je praxe ale zde, mrkni na odkaz 😉.

Zdroj: www.odpovedi.cz/o­tazky/proc-se-zirafy-sklani-k-napajedlu-tak-ze-se-jim-nohy-rozjedou-do-stran-a-pak-se-teprve-mohou-sehnout

Mapel

Stejně jako Sůwa.

Nemám co víc dodat.

anonym

V podstatě to dělám stejně, Davide22. Když sedím u PC v Turnově, tak většinou jedu otázku za otázkou a vracím se k nim až se zpožděním. Potom se také stává, že „dobodovávám“ odpovědi kolegů, které se mi líbí, třeba i s měsíčním zpožděním. S novou verzí s tím byl také dost velký problém, protože „proklikávání se“ k jednotlivým otázkám, to opravdu vyžadovalo hodně silnou vůli. Teď už je to lepší.
Občas se dívám i do hodně starých otázek a hodnotím podpovědi třeba i rok staré. Proč ne, když mi něco pomohou pochopit, nebo se mi líbí?
U svých otázek považuji palec za projev slušnosti vůči člověku, který si na můj dotaz „udělal čas“. Tady kontroluji reakce i s odstupem doby, aby nedocházelo k tomu, že někoho vynechám. Palec nedávám pouze v případě, že se jedná o nesprávnou nebo nesmyslnou odpověď.
Zkus se ještě mrknout do šedé lišty. Takové dotazy už se tady řešily, tak Tě třeba v něčem osloví i názory ostatních registrovaných. Můj názor tam najdeš také.

briketka10

nemám žádný princip..
když mi přijde zajímavá otázka tak ji oboduju..
ráda se zasměju při vtipném testíku, vtipu, videu..
odpovídám i na žertovné otázky mám je ráda, jinak by tu byla nuda..
ráda odpovím i na otázky technického typu a co jdou lehce vyhledat na netu i co se týkají hudby a filmu no mám ráda všehochuť :D
rozdávám body ráda všem, co mám ráda, zjistila jsem, že i nováčkům, protože mám dost bodů a je jich škoda, ale rozmejšlím se jestli je ta odpověď buď užitečná nebo pravdivá..

terry

Prinipu?
Otázka – pokud je pro mně zajímavá
Odpověď – pokud s ní souhlasím nebo mě aspoň pobaví
Odp. na mou otázku – vždy, pokud to není blbost nebo odpověď není odpovědí na dotaz.

anonym

Ja davam body jen tomu, koho zde " mam rada " a kdo dava me. Jinak nikomu.
Nekdy dam nekomu omylem , ( protoze jsem splasena ) , a to bych si pak ten prsticek nejradsi usekla. ! -iv-

mosoj

Podle vyššího principu, jehož podstatu vystihla iv.

aramah

Žádný princip nepotřebuji.
A tyto otázky se mi zdají s prominutím hloupé.

  • iv- to napsala i za mne :)

Damiana

Nechala jsem „vypovídat“ všechny a mohu se pod jejich odpovědi podepsat.
Škoda, Davide22, že jsi nepochopil nadsázku a vtip, který perfektně vysekla – coby narážku na „tvrdou realitu“ -iv-.

marťa382

Já také tak a ještě tehdy, když už u otázky odpověď je a já s ní souhlasím a nechci psát to samé, tak dám té odpovědi palec.

Amie

Když mě odpověď pomůže, je pravdivá a užitečná nebo mě pobaví a zároven to není vyslovená pitomost. a pak hlavně když si vzpomenu dávat body. často totiž odpovídám na otázky, čtu si i jiné odpovědi a přestože jim nedám palec tak s nimi souhlasím a zapomenu jim to dát najevo.

Sůwa

Tohle není vůbec zbytečná otázka. Čekala jsem, jestli se tu přiznají takoví, kteří zásadně bodují recipročně – já na bráchu, brácha na mne, bez ohledu na kvalitu odpovědi. Jo,jo, jsou i takoví (é). Nemyslím ovšem ty, kdo z otázky mají legraci 🙂, jen to někdo nepochopil.

david22

Prakticky se zde můžete přesvědčit, jak jsem ohodnotil odpovědi. S odpovědí -iv- výrazně nesouhlasím, proto jsem ji nedal bod.
Stejně jako www, mosoj, aramah.

Kvůli tomu, jak koho zde " mam rada " je blbost hodnotit odpovědi.

anonym

Davide, to jste me zklamal. !
Budu s esem vracet 14 dni a beda, jak mi ten palecek nedate. Mam za manzela zdejsiho Admina a ten vas muze z odpovedi i vymazat !
Napiste jim – na odpovedi , oni vam okamzite odpovi.

  • iv-

david22

No jo, jenže já jsem nenapsal nic špatného, tudíž mě ani nemá právo vyhodit.
Je mi jedno, co si o mě myslíš, ale věř, že zdejší admini tu nefungují správným způsobem.
Já, kdybych byl admin, tak to dělám úplně jinak a líp.

anonym

Davide, jako kazda ves ma sveho mistniho blazna , tak tady na odpovedich maji take jednoho. A to jsem ja !!
Vy me jeste neznate , ale casem pochopite … , ze blazna ze sebe nedelam, ale ze jim opravdu jsem.

Doufam, ze vas tedy nevymazou. Primluvim se za vas. -iv-

david22

Já totiž hraji „nechápavého“.

Jde mi o to, že v případě, že by jste měla „přátelský“ nebo jakýkoliv „bližší“ vztah s adminem, ten by mě opravdu měl možnost nějak postihnout. Jenže toto jednání není fér a já ho nesnáším.
Hraní si na páníčka a protekcionismus totiž neuznávám.

Navrhuju toto: zapomeňme všichni na tuto událost a mějme nadále mezi sebou dobré vztahy. Vždyť druhý příchod Nejvyššího tu bude brzy a on odplatí každému podle jeho zásluh.
(teď si nedělám srandu, já totiž v Boha a jeho příchod věřím)

anonym

Davide, prozradim to jenom vam . ! A nikomu jinemu. Ten Admin ( muj skoromanzel je Dr. Axl ). Ale jak pisu : Pssst ! Nikomu ani muk ! -iv-

david22

ok, díky za info..
a přeji hezký zbytek dne 🙂

anonym

Dobrou. ( Ja uz jsem stara baba – pro me uz je noc ) , ne jako pro vas mladicky. ☹

aramah

To bude tím že zlatí se nehoní za body.
Možná někdo souhlasí s otázkou, jen proto že pochytá pár bodíků.