štamgast

Podle jakého pravidla jsou na hracích kostkách umístěny tečky?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Hrací kostka je obvykle malá krychle o hraně 1 až 2 cm. Stěny jsou očíslovány od jedné do šesti (nejčastěji pomocí malých kulatých obarvených důlků). Hodnoty jsou rozmístěny na kostce tak, aby součet bodů dvou protilehlých stěn byl sedm. Z toho vyplývá, že hrany stěn 1, 2 a 3 se sbíhají v jednom vrcholu. Při pohledu z tohoto vrcholu mohou být stěny seřazeny ve směru nebo proti směru hodinových ručiček.

dál lze číst v odkazu

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hrac%C3%A­D_kostka

Další odpovědi
lexx

Je to tak, součet protilehlých stěn = 7, 1+6, 2+5, 3+4.