frankie

Podle jakého klíče se vybírají hráči na Turnaj mistrů v tenise

Nejlepší odpověď
rynek878

Žebříček ATP (anglicky ATP Ranking) je pořadí tenistů, které sestavuje Asociace profesionálních tenistů (ATP) na základě dlouhodobých výsledků profesionálních turnajů. Nový žebříček je zveřejňován obvykle v pondělí a zahrnuje body získané na turnajích okruhu ATP za posledních 52 týdnů. Pro dvouhru a čtyřhru jsou sestavovány samostatné žebříčky.

Žebříček je oficiálně určen ke kvalifikování a nasazování tenistů do turnajů. Vedle toho je především v médiích používán jako jednoduchý způsob poměřování úrovně jednotlivých tenistů.

Vedle těchto žebříčků pro nasazování do turnajů se počítá ještě pořadí ATP Race, které se na začátku každé sezóny nuluje a slouží pouze k určení, kterých osm nejlepších tenistů se zúčastní závěrečného Turnaje mistrů.

link:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C5%BDeb%­C5%99%C3%AD%C4%8Dek_ATP