richard.p

Podle čeho vybrat počítač ?

chtěl bych nový počítač podle čeho vybírat anebo je lepší si sestavit počítač

Nejlepší odpověď
beer

Chceš hodně hrát? Jsou tzv. herní počítače (sestavy). Chceš ho do školy, do kanceláře, na doma – i takové sestavy a počítače existují a předem jsou už nakonfigorovány.
Stačí vybírat tedy podle zaměření.
Doplňuji:
Sorry, překlep: ..nakonfiguro­vány ))

Další odpovědi
bolak

Pokud si ho budeš chtít sestavit, tak hlavní prioritou je kompatibilita.

Vybírat podle obsahu prasátka.
Vybírat podle potřeby (nebudeš kupovat dělo za 40.000 když na něm budeš malovat v paintbruši a pařit hledání min)

Pokud tomu vůbec nerozumíš, kup si sestavu.
Pokud tomu rozumíš teoreticky, nech si sestavit počítač podle vlastních požadavků.
Pokud tomu rozumíš i prakticky, objednej komponenty a dej těsto do díže.

david22

I když si na druhou stranu říkám, jestli se vlastním sestavením PC vůbec ještě ušetří. To platilo dříve, že poskládáním z komponet jsi ušetřil třeba 2 litry. Teď, když se podíváš do Alzy, tak cena hotových sestav se téměř rovná ceně jednotlivých částí z ní složených.
Doplňuji:
A navíc, pokud si koupíš zahořenou sestavu, o kompatibilitu se již nemusíš starat.