Mišule15

Podle čeho vybrat mobil?

Ahoj chci nový mobil ale nevím co všechno musí mít aby fungoval.
Vím jen to, že chci OS Android,wi-fi,bluetooth,hu­debni prehravac a slusny fotak.A aby byl za rozumnou cenu ne za 20 000,–.

Odpovědi
Weirdquestio

Takový mobil se dá sehnat za cca 3 000 – 4 000 Kč.

Pokud možno je dobré telefon vyzkoušet v prodejně.

Pokud člověk nepotřebuje upravovat fotky nebo hrát nejnáročnější hry, nepotřebuje 4 GB RAM a 8 jader.

Většinou se nevyplatí brát nejlevnější modely velkých značek jako Samsung – jsou to šunty. Za tu cenu jsou lepší čínské značky.

Tw!st

https://www.al­za.cz/lenovo-p70-midnight-blue-dual-sim-d2302736.htm
třeba takový na tu cenu má dobré specifikace
Nebo když si trochu připlatíš tak třeba něco takového:
https://www.al­za.cz/lenovo-vibe-x2-charcoal?dq=2305182

nebo ještě lepší poměr cena/výkon: https://www.al­za.cz/hyundai-cyrus-hp554o-dark-blue-dual-sim-d4147994.htm?ca­tid=18843445/?id­p=7304&banner_id=7452

Arne1

Nepíšeš že chceš LTE (což si myslím, že je dnes trochu archaické). Ale pak musíš dávat pozor aby to byl telefon určený pro náš trh.
Spoustu lidí omezuje to, že potřebují kvalitní navigaci – pokud ji nepotřebuješ, tak už moc omezení nemáš. A když tě nezajímají baterie, tak už stačí cokoliv.

Jiří Bohumil

Mám dobrou zkušenost s ACER Liquid Z 410. Ty už ale nejsou na trhu, ale je tu AL Z530. Je 5 ", výbavu má, pro běžného uživatele, podle mne, dostačující. Má všechny Vámi požadované parametry, foťák 8 Mpx a i LTE (což už je dnes výhodné-rychlá data). Pozor ale na LTE, musí mít naši normu!!! Někdy se na trhu ukážou i s normou, u nás nefunkční. Na e-shopech je to většinou uvedeno, pokud ne, zašlete dotaz na prodejce. Cena na e-shopech do 3000,– Kč. Mrkněte na Heuréku, případně na odkaz Acer Liquid Z530. Někde jsem jej viděl i ve slevě kolem 2300,– Kč.