bolak

Podle čeho všeho se dá určit světová strana?

Nejlepší odpověď
houbín

Podle kompasu, Slunce, lišejníku (roste na severních stranách), … Možná by stačilo použít Google, možností je spousta.

Další odpovědi
Drap

Kompas,buzola, slunce a hodinky, hvězdy, sakrarní stavby, Lze použít další ale s omezenou přesností. Mechy, lišejníky, koruny osamocených stromů, mraveniště..a jistě by se našlo ještě více možností

anonym

… podle dotazu kolem jdoucího.

anonym

S trochou do mlýna.
Letokruhy, podívat se na Malého medvěda, případně na Velkého medvěda, který navede na Malého medvěda. Díky znalosti okolí stačí i orientační smysl, odhadneš sever.

bolak

houbín: na googlu bych to hledal hodiny, počítám s tím že každý zná něco a společně jich dáme dohromady co nejvíce