Anka1597

Podle čeho (většinou) pojmenovávají autoři své knihy?

Nebo dají název, co je zrovna napadne? Předem děkuji za odpovědi. 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

V tomto případě neexistuje žádné „většinou“, jelikož, jak již řekl Fyzik, je to různé. Ale nikdy nedávají název, „co je zrovna napadne“ – musí ho vždy pečlivě promyslet, protože právě název z velké části rozhoduje o tom, zda kniha lidi na první pohled zaujme.

Další odpovědi
Fyzik

Je to různé. U takového Robinsona Crusoea je to snad to nejjednodušší, u Plešaté zpěvačky to nejabsurdnější, každý autor to rád jinak a tak si to zařídí tak, aby to bylo vystihující, a dnes se také dbá na originalitu…

david22

Většinou podle děje: Výchova dívek v Čechách, V zámku a v podzámčí, nebo taky i podle hlavních postav: Gabra a Málinka, Babička, Neználek.

kelley

Vzpomínám si na základce na hodinu češtiny/literatury, kdy jsme podobné téma probírali. Autor nazval tu knihu „Bez bubnů a činelů“. Skutečně se v knize o bubnech ani činelech nejednalo. Ani o hudbě. Byl to jen název vytvořený z čirého zoufalství autora, který nevěděl jak má knihu vlastně pojmenovat…

baghira

Je to různé – například známá psala odbornou knihu, a ve smlouvě bylo, že název určí nakladatel.